Pożądane cechy sygnalizatorów zewnętrznych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Pożądane cechy sygnalizatorów zewnętrznych

Wiele nieruchomości oprócz tradycyjnych instalacji zapewniających ich użyteczne wykorzystanie posiada również takie, które zwiększają bezpieczeństwo. Przykładem może być chociażby system alarmowy, który często chroni obiekty na terenie których znajduje się mienie o dużej wartości. Warto tutaj wspomnieć chociażby o muzeach, galeriach sztuki czy coraz częściej firmach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań możliwym jest bardzo skuteczne chronienie określonego obszaru.

Pobór prądu istotnym zagadnieniem projektowym

niskoprądowy sygnalizator zewnętrznySystem taki składa się między innymi z centralki, czujników różnego typu, manipulatorów czy sygnalizatorów. Szczególnie te ostatnie są istotne z punktu widzenia skuteczności. Ich zadaniem jest bowiem odstraszenie osoby próbującej dostać się na obszar chroniony oraz zaalarmowanie osób znajdujących się w pobliżu o zaistniałym zagrożeniu. W nowoczesnych systemach coraz częściej wykorzystuje się do tego celu urządzenia bezprzewodowe, które korzystają z energii zawartej w akumulatorach. Rozwiązanie to ma kilka plusów. Taki sprzęt można zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu i nie trzeba prowadzić do niego kabli zasilających. Ważną rolę odgrywa tutaj pobór prądu urządzenia zarówno w stanie czuwania jak i również działania. Niemniej jest to istotne również w tradycyjnych systemach przewodowych, gdzie rozbudowane układy obejmujące kilkanaście czy kilkadziesiąt urządzeń mogą wymagać dodatkowego zasilania. Właśnie dlatego najczęściej stosowany jest niskoprądowy sygnalizator zewnętrzny, który posiada odpowiednią funkcjonalność. Sygnalizatory zewnętrzne oprócz niskiego poboru prądu powinny posiadać również inne właściwości. Przede wszystkim urządzenie takie powinno być odporne na trudne warunki atmosferyczne. Obudowa powinna być wykonana z tworzywa odpornego na promieniowanie słoneczne. Oprócz tego powinna być szczelna tak żeby niemożliwe było wnikanie do jej wnętrza wody czy kurzu.

Warto pamiętać, że urządzenie alarmowe ma za zadanie ostrzeżenie osób znajdujących się w pobliżu o niebezpieczeństwie. W tym celu powinien on generować wysokie natężenie dźwięku tak żeby mieć jak największy zasięg. Często akustyka jest uzupełniana błyskowym sygnałem optycznym co dodatkowo przyciąga uwagę. Jak widać obecnie w systemach alarmowych wykorzystywane są rozwiązania, które ze względu na swoje właściwości cechują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną oraz co za tym idzie pobór prądu. Dzięki temu nawet przy dużej liczbie urządzeń nie zachodzi konieczność rozbudowy instalacji o dodatkowe zasilacze.