Praktyczna ozdoba ubrań – zamek metalowy

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Praktyczna ozdoba ubrań – zamek metalowy

Mojej nowej sukience nie brakuje niczego, oprócz sprawnego zamka. Nie jest to zbyt wizytowa kreacja, dlatego mogę sobie pozwolić na cięższy, ale za to mocniejszy metal. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie bardzo trudno w pasmanterii o dobry suwak na taką długość. Wszystkie, które dotąd oglądałam były plastikowe, a takie nie są trwałe. Postanowiłam poszukać rady w Internecie.

Wytrzymały zamek błyskawiczny do sukienki

błyskawiczne suwaki metalowePrzeszukując sklepy oferujące błyskawiczne suwaki metalowe zauważyłam, że wszystkie są do siebie bardzo podobne. Dominują kolory złote i srebrne, więc trudno o wtopienie się w materiał suwaka, jeżeli sukienka jest w zgoła innym kolorze. Dzięki internetowym aukcjom i ofertą znalazłam miejsce, w którym można wybierać spośród wielu suwaków błyskawicznych. Jest to sklep specjalizujący się w produkowaniu dodatków do ubrań. Zarówno do kurtki, jak i do spodni czy spódnicy na pewno znajdzie się odpowiedni zamek, gdyż trudno o szerszy wybór w sklepach stacjonarnych. Ten wynalazek ma już swoje lata i od ponad wieku pomaga w zapinaniu ubrań. Dziś można znaleźć coraz mniej guzików przy kurtkach, bo o wiele łatwiej jest zapiąć odzież wierzchnią niż ją zapinać guzikami. Przez to starsza forma zapinania na guziki stała się bardzo powszechna w płaszczach, które są coraz bardziej prestiżowe i dodają powagi. Mało kto wie, że początkowo metalowe suwaki sprawdzały się w wojsku jako sposób na zapięcie kurtek żołnierzy. Dopiero później zaczęto wszywać je do spodni, co bardzo ułatwiło zamykanie rozporka. Można powiedzieć, że jest męska garderoba przeszła znaczą rewolucję dzięki zainstalowaniu nowoczesnego jak na tamte czasy rozwiązania. Sama poszukuję zamka błyskawicznego, który będzie ukryty wierzchnią warstwą. Oczywiście, kawałek materiału, który będzie wszywany może się lekko różnić, ale najważniejsze, żeby zamek był niewidoczny. Jest to możliwe ze względu na materiał, z którego są zbudowane ząbki. W plastykowych modelach byłoby to o wiele trudniejsze do zrobienia. Nie chce, by koszt zamka przekroczył wydatek na sukienkę, dlatego kupię suwak, który będzie zamocowany na zwykłej bawełnie, a nie na atłasie czy dżinsie.

Póki co znalazłam wiele pięknych zamków błyskawicznych na koronce i zamierzam kupić jeden z modeli dla ozdoby. Wszyję go do mojej spódnicy, na której będzie wyglądał fenomenalnie. Nawet jeżeli nie znajdę odpowiedniego zamka zawsze mogę kupić ozdobne guziki lub zaszyć dziurę, a w wolne miejsce zamocować krótszy i bardziej dostępny metalowy suwak błyskawiczny.