Profesjonalne szkolenia typu SEVESO

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Profesjonalne szkolenia typu SEVESO

Razem ze znajomych udało nam się dostać zatrudnienie w jednym dużym zakładzie. Pracowaliśmy w podobnych miejscach w przeszłości, jednak były to o wiele mniejsze firmy i jak się okazuje, zajmowały się prostszymi rzeczami i zdecydowanie mniej niebezpiecznymi. W kwestii bezpieczeństwa chodzi po prostu o to, że poza zwykłym zagrożeniem wynikającym z miejsca pracy nic nikomu nie groziło. Teraz musieliśmy zyskać odpowiednią wiedzę, na wypadek, gdyby doszło do jakichś niebezpiecznych zdarzeń na terenie zakładu.

SEVESO – najlepsze szkolenia dla pracowników

SEVESO szkolenieGdy już się dowiedzieliśmy, że zostaniemy zatrudnieni, z miejsca otrzymaliśmy informacje, że będziemy musieli przejść konkretne szkolenia. Nie lubiłem takich rzeczy już od czasów szkoły – zawsze kojarzyły mi się one z czymś nudnym, wymuszonym i często zbędnym. Jednak po wysłuchaniu powodów, dla których te szkolenia muszą zostać przeprowadzone, zmieniłem swoje podejście. Mieliśmy bowiem przed sobą SEVESO szkolenie. Tego typu szkolenie polega na odpowiednim przygotowaniu ludzi do reagowania na bardzo poważne wypadki oraz awarie przemysłowe oraz podejmowania prób ich przeciwdziałania. Nasz nowy pracodawca wyjaśnił nam już, że w przeszłości dochodziło do bardzo groźnych wypadków w różnych miejscach na świecie i z tego powodu postanowiono przygotować pracowników zakładów, w których takie ryzyko występuje. Dowiedzieliśmy się też o historii z Seveso, czyli włoskiego miasteczka, w którym to doszło do takiej dużej awarii i stąd też nazwa tego szkolenia. Wtedy po raz pierwszy poczuliśmy, że to nie są żadne przelewki i musimy skupić się, bo praca w takim miejscu wymaga powagi i zrozumienia, że jest się odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale też pozostałych pracowników, a także wielu ludzi i środowisko poza terenem zakładu pracy. Po raz pierwszy więc podszedłem do tematu szkoleń niezwykle poważnie i chciałem wynieść z nich jak najwięcej. Nie chciałbym, żeby przez brak kompetencji doszło do jakiegoś dużego wypadku.

Na szkoleniu ponownie usłyszeliśmy o sytuacji z włoskiego miasteczka, a także dowiedzieliśmy się o kilku innych podobnych wypadkach. To jedynie spowodowało, że jeszcze bardziej chciałem dowiedzieć się wszystkiego, co mogło mi pomóc w opanowaniu i kontrolowaniu mojego otoczenia w pracy i odpowiednim reagowaniu na każde, nawet najmniejsze ryzyko pojawienia się awarii mogącej mieć bardzo duży wpływ na wszystko dookoła. Na szczęście prowadzący szkolenie byli bardzo profesjonalni potrafili wyjaśnić każde zagadnienie.