Projektowanie wnętrz od zera

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Projektowanie wnętrz od zera

Urządzając wnętrze, warto postawić na wykonanie czytelnego projektu,  tego co chcemy osiągnąć. Trzeba dobrze  pomyśleć nad funkcją każdego z pomieszczeń i jasno zdefiniować nasze wymagania. Jeśli dysponujemy odpowiednio do tego przeznaczoną przestrzenią, warto podzielić dom na dwie strefy, na strefę prywatną i publiczną. Kiedy każdy z domowników otrzyma swoje cztery kąty, w których może poczuć się jak u siebie, łatwiej będzie nam stworzyć i zadbać o wspólną przestrzeń.

Plan projektu wnętrz

projektowanie i aranżacja wnętrz lublinNaszych gości najczęściej witamy  w przedsionku lub przedpokoju, dlatego wystrój wnętrz w tych pomieszczeniach powinien skupić się przede wszystkim na odpowiednim oświetleniu , a także na wystarczającej ilość miejsca. Strefa wejściowa do mieszkania powinna być czysta , projektowanie i aranżacja wnętrz lublin pozwoli nam na praktyczne zaaranżowanie pomieszczeń w całym domu. Jeśli posiadamy mały przedpokój, już od wejścia możemy optycznie zwiększyć nasze mieszkanie. Wyobraźmy sobie dwa duże lustra, które są  powieszone naprzeciw siebie lub identyczne, które świecą przyjemnym światłem. Sprawią w szybki sposób, że przestrzeń wyda się o wiele większa. –Nie bez powodu większa przestrzeń kojarzy się nam prestiżem, bogactwem i powodzeniem. Wystarczy zwrócić uwagę na wysokie sufity w przedwojennych kamienicach. Oczywiście nie każdy może zdecydować się na duży metraż, dlatego warto sięgnąć po kilka sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie naszych domów i mieszkań. Najprostszym z nich będzie wyeliminowanie wszelkich zbędnych sprzętów bądź wymiana ich na mniejsze, więc jest to bardzo istotne, jeżeli chodzi odpowiednie zaaranżowanie wnętrza.  Chociaż wielkogabarytowe meble są pojemne, zbyt łatwo dominują przestrzeń, w której się znajdują. Cierpi na tym nasza wygoda. Powinniśmy postawić na delikatniejsze rozwiązania, jeżeli chcemy, aby wnętrze nabrało delikatności, tyczy się to zarówno mebli, jak i dodatków, które potrafią zmienić cały wystrój przestrzeni, która nabierze niepowtarzalnego wyglądu.

W walce o piękną przestrzeń pomoże nam również światło.  Powinniśmy wpuścić go do środka więcej i, jeśli to możliwe, powinniśmy zamontować  wielkoformatowe okna, które sprawią, że pomieszczenie wyda się większe niż realnie. Jeżeli jednak nie mamy miejsca na duże przestrzenne okna,  dobrze spróbować jak najlepiej wykorzystać te mniejsze. W ciągu dnia jeśli pozostawimy je  odsłonięte, wpuścimy światło do naszego domu. Powinniśmy zrezygnować z ciężkich zasłon. Lepiej w naszym domu sprawdzą się delikatne zasłonki.