Propozycje butów ortopedycznych dla dziewczynek

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Propozycje butów ortopedycznych dla dziewczynek

Zakup pierwszych bucików dla córeczki przysparza młodym mamom mnóstwo problemów. Z jednej strony mamy chciałyby aby stópki ich małych księżniczek były ozdobione pięknymi balerinkami, a z drugiej mają świadomość, że pierwsze kroki wymagają wyjątkowej oprawy wspierającej rozwój fizjologiczny narządu ruchu. Fizjoterapeuci radzący młodym rodzicom zalecają, aby na początek wybierać buty ortopedyczne dla dziewczynek, które są urocze, a jednocześnie dbają o prawidłową postawę.

Wygodne buciki ortopedyczne

buty ortopedyczne dla dziewczynekNajlepszym rozwiązaniem dla dzieci uczących się chodzić są bose stopy. Kontakt z różnymi powierzchniami pozwala na swobodny rozwój fizjologiczny malucha, a do tego ograniczy ryzyko poślizgnięcia, co często się zdarza stópkom w skarpetkach. Natomiast na spacery poza domem trzeba zainwestować w buty ortopedyczne dla dziewczynek pomagające w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Najlepsze buty dla stawiających pierwsze kroki powinny być wykonane z oddychających materiałów, mieć wysoką cholewkę, uginającą się podeszwę i sztywny zapiętek, który zabezpieczy stopę przed wykoślawieniem. Takie buciki powinny towarzyszyć dziewczynce przez kilkanaście miesięcy, ponieważ w okresie najszybszego rozwoju najważniejsza jest zapobieganie powstawaniu wad postawy. Od pewnego czasu na rynku można znaleźć obuwie profilaktyczne idealne dla dzieci, które już stabilnie chodzą, ale rodzice nie są pewni, czy wszystko jest w porządku. W wersji podstawowej, jaką może kupić każdy, w buciku jest wkładka, która służy diagnozie problemów. Maluch powinien przez jakiś czas chodzić w tych bucikach, a na podstawie zniszczeń powstałych na wydzielonych na podeszwie strefach można ocenić, czy konieczna jest wizyta u ortopedy i dalsza diagnostyka. A w przypadku konieczności noszenia butów ortopedycznych przez dziewczynkę, wystarczy dokupić do posiadanych już bucików odpowiednią wkładkę korygującą, która w zależności od wady ma określony kolor. Tego typu obuwie ortopedyczne jest dostępne w sklepach medycznych oraz dobrych sklepach internetowych.

I co najważniejsze dla mam malutkich modniś, współczesne obuwie ortopedyczne dla dziewczynek jest niezwykle ładne. Miękkie skóry naturalne z których są uszyte buciki mają modne kolory, a nawet zdarzają się dekorowane brokatem i ciekawymi aplikacjami. Zaś wzornictwo bucików dla dziewczynek pozwala na zakup nowoczesnego obuwia, którego nie powstydzą się dzieci influencerek, a osoby postronne nie zauważą, że dziecko ma na nogach obuwie ortopedyczne, które koryguje zdiagnozowaną wadę postawy.