Przydomowe oczyszczanie ścieków

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Przydomowe oczyszczanie ścieków

 

Wiele osób coraz częściej decyduje się na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Są one świetną alternatywą dla klasycznego szamba. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków są łatwe w użytkowaniu, bezpieczne, ale przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Czy budowa takiej oczyszczalni jest opłacalna?

Ekonomiczne i ekologiczne oczyszczalnie ścieków

opłacalna ekologiczna oczyszczalnia ściekówPrzydomowe oczyszczalnie ścieków są łatwe w montażu i nie zajmują dużo miejsca. To świetne rozwiązanie dla małych gospodarstw domowych, ale także dla dużych gospodarstw rolnych. Opłacalna ekologiczna oczyszczalnia ścieków to coraz częstsze rozwiązanie, które zastępuje niefunkcjonalne i często wadliwe szamba. Oczyszczalnie ścieków nie zmuszają nas do regularnego wywożenia odpadów, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Jeśli nasze gospodarstwo nie jest podłączone do sieci kanalizacyjnej – przydomowa oczyszczalnia ścieków jest dobrą metodą na pozbycie się ścieków. Osoby zdecydowane na zakup takiej oczyszczalni mogą znaleźć mnóstwo przedsiębiorstw, które zajmują się kompleksowym montażem, a także doradztwem. Wiele z tych firm posiada swoje strony internetowe, na których z łatwością przejrzymy dostępne oferty. Budowa oczyszczalni ścieków powinna być zatwierdzona przez nasz urząd gminy. Oczyszczalnie te posiadają wiele zalet. Są przede wszystkim ekologiczne i bezpieczne. Nie zagrażają ani środowisku, ani nam samym. Budowa oczyszczalni może początkowo generować koszta wyższe niż te, które generowało nam szambo. Z biegiem czasu możemy jednak liczyć na znaczące oszczędności. Możemy jednak postarać się o dofinansowanie w budowie takiej oczyszczalni, co z pewnością pokryje część kosztów. Oczyszczalnie nie wymagają ciągłej konserwacji, a także obsługi. Są niemalże bezobsługowe, a do tego trwałe. Możemy z nich z powodzeniem korzystać przez wiele lat. Do wyboru mamy dwa typy oczyszczalni: biologiczną oraz biologiczno-chemiczną. Profesjonalne oczyszczalnie ścieków posiadają wszelkie atesty oraz są zgodne z normami unijnymi. Zakup takiej oczyszczalni waha się pomiędzy 6.000 zł, a 12.000 zł. W cenę najczęściej wliczony jest projekt oraz montaż. Większość firm oferuje również profesjonalne doradztwo, które z pewnością rozwieje wszelkie nasze wątpliwości. Możemy zatem odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie: tak, budowa przydomowej oczyszczalni ekologicznej jest opłacalna.

Posiadacze ekologicznych oczyszczalni ścieków, chwalą je za ich bezproblemowy montaż, ale doceniają także ich bezawaryjność i trwałość. Gospodarstwa, które nie mogą pozwolić sobie na przyłącze kanalizacyjne, nie muszą już korzystać z niefunkcjonalnego szamba.