Rodzaje kosiarek i ich właściwości

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Rodzaje kosiarek i ich właściwości

Piękny ogród jest marzeniem każdego z nas. Prawidłowa pielęgnacja naszego skrawka zieleni nie jest jednak możliwa bez odpowiednich narzędzi, które znacznie ułatwią i skrócą czas naszej pracy. Niewątpliwie jednym z urządzeń, które trzeba posiadać w przypadku, kiedy zdecydowaliśmy się na wysianie trawy jest kosiarka. Podczas zakupu należy odpowiednio dobrać jej parametry, by cieszyć się niezawodną i wydajną pracą.

Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?

kosiarka hechtPielęgnacja ogrodu to bardzo pracochłonne i wymagające dużo czasu zadanie. Aby znacznie usprawnić sobie wykonanie tego zadanie, konieczny jest zakup odpowiednich urządzeń, które nam w tym pomogą. Jeśli zdecydowaliśmy się na wysianie trawy na własnym skrawku ziemi, wówczas zdecydowanie powinniśmy przemyśleć zakup właściwej kosiarki. Na rynku mamy co najmniej kilka możliwości do wyboru, a każda z nich sprawdzi się lepiej w innym przypadku. Pierwsza, podstawowa różnica polega na sposobie napędzania danego urządzenia. Do wyboru mamy napęd ręczny, elektryczny lub spalinowy. Kosiarki napędzane przy pomocy siły naszych mięśni to dobry wybór, jeśli ogród nie ma dużej powierzchni i porasta go duża ilość roślin i krzewów. W ten sposób zyskujemy większą kontrolę nad obszarem pracy i eliminujemy ryzyko uszkodzenia roślinności porastającej nasz zielnik. Z kolei urządzenia, takie jak kosiarka Hecht, które napędzane są silnikiem spalinowym są doskonałą [propozycja dla tych, którzy maja do pracowania znacznie większy teren. Wówczas eliminujemy problem ciągnącego się kabla, który jest nie tylko niewygodny, ale może być także niebezpieczny, jeśli dostanie się pod nożyce tnące urządzenia. Kolejna decyzja dotyczy tego, czy decydujemy się na opcje z napędem czy bez. Poprawność wyboru zależy tutaj głównie od wielkości terenu, który mamy do skoszenia. Im większy, tym bardziej docenimy funkcję napędzania maszyny, której nie będzie trzeba ciągnąć lub pchać siłą własnych mięśni. Ciekawą możliwością może okazać się również kosiarka z funkcją mulczowania, czyli rozdrabniania skoszonej trawy. Dzięki temu objętość odpadu jest znacznie mniejsza, przez co konieczność opróżniania zbiornika zachodzi znacznie rzadziej.

Warunkiem posiadania pięknego, zadbanego ogrodu jest precyzyjnie skoszona trawa. W dbaniu o ten element pomoże nam odpowiednio dobrana do naszych potrzeb i parametrów naszej powierzchni maszyna, która znacznie skróci czas konieczny na pielęgnację zieleni. Jednym z głównych kryteriów, który różnicuje ofertę rynku jest rodzaj zasilania.