Rodzaje sufitów napinanych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Rodzaje sufitów napinanych

 

Obecnie w wielu mieszkaniach, które są budowane i wystawiane na sprzedaż spotyka się sufity podwieszane. Są one wykonywane w różny sposób, ale z pewnością mają wiele zalet. Taki sufit możemy zamontować również w swoim domu, kiedy decydujemy się na remont, bądź po prostu odświeżenie wnętrza. Dobrze dopasowany może odmienić nasz salon, czy sypialnie i sprawić, że będziemy czuć się w nich przytulnie i miło. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by wybrać materiał, który będzie służył nam przez lata.

Montaż sufitów podwieszanych

sufit typu gwieździste nieboKiedy zdecydujemy się na montaż sufitu podwieszanego musimy wybrać materiał, z którego jest wykonany. Na rynku znajdziemy kasetony, płyty gipsowe i panele. Prawdopodobnie każda ekipa remontowa, którą wynajmiemy powie nam, że jest w stanie wykonać wszystko w kilka dni. Nie jest to miła perspektywa, szczególnie wtedy kiedy pracujemy, mamy dzieci a po podwórku biega pies. W związku z tym możemy zdecydować się na instalację sufitu napinanego, co przy małym pomieszczeniu może zajęć tylko jeden dzień. Przy tym nie będziemy musieli dużo sprzątać, czy wynosić mebli z pokoju. Przed rozpoczęciem pracy warto zastanowić się, czy chcemy coś ukryć pod całą konstrukcją. Możemy schować rury i wszystkie kable, które były widoczne na starym stropie. Do montażu sufitu podwieszanego wystarczą nam tylko specjalne szyny i materiał, który na nich rozciągniemy. Oczywiście membrana, którą wykorzystujemy dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. W związku z tym wyróżniamy sufit typu gwieździste niebo, lustrzany, zamszowy, matowy, satynowy, wyspowy, czy transparentny. Jest tyle możliwości, że z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jednak taki sufit nie zawsze umożliwia nam montaż każdego oświetlenia. Większość osób decyduje się na lampy LED, które umieszcza się nad membraną. Problem w tym, że nie zawsze zapewnią nam odpowiednią ilość światła. Jednak w takim wypadku wystarczy kupić dodatkowo lampy podłogowe i problem będzie rozwiązany. Jeśli chcemy tylko wysokie oświetlenie najlepszym wyborem będzie wspomniane już gwieździste niebo. Na całej konstrukcji rozłożone są małe żarówki, które mogą mieć wielkość główki do szpilki, ale z pewnością rozświetlą nasze pomieszczenie.

Decydując się na montaż sufitu napinanego przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z każdą opcją, którą możemy wykorzystać. Pamiętając równocześnie, że taka konstrukcja automatycznie obniży nasze pomieszczenie i sprawi, że będzie bardziej przytulne. Obecnie wszystkie ekipy remontowe są w stanie zamontować każdy rodzaj sufitu napinanego, więc wystarczy tylko podjąć właściwą decyzję i rozpocząć prace.