Rodzaje suwnic pomostowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Rodzaje suwnic pomostowych

 

Producenci urządzeń transportujących dla przedsiębiorstw stworzyli bardzo bogatą ofertę, która pozwala na stworzenie optymalnego ciągu transportu wewnętrznego. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji przenośniki taśmowe, łańcuchowe, rolkowe, obrotnice oraz pełne wyposażenie dodatkowe. W pewnych przypadkach nawet tak bogate wyposażenie nie zdaje egzaminu i istnieje konieczność skorzystania z niezawodnych suwnic oferowanych w szerokiej gamie.

Niezawodna i funkcjonalna suwnica pomostowa

suwnica natorowaSuwnice pomostowe wykorzystuje się przede wszystkim wewnątrz hal produkcyjnych oraz magazynowych. Znajdują też zastosowanie na zewnętrznych obszarach pełniąc funkcje przeładunkowe. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na duży zasięg działania obejmujący całą przestrzeń roboczą hal. Wśród suwnic pomostowych istnieje wyraźny podział ze względu na sposób osadzania czołownic na torach jezdnych. Według tego kryterium wyróżniamy suwnice natorowe i podwieszane. Nowoczesna suwnica natorowa jest urządzeniem bardzo funkcjonalnym zaopatrzonym w bardzo praktyczne wózki i zawiesia umożliwiającymi bardzo dokładne manipulowanie ładunkami. Torowiska pod suwnice pomostowe natorowe umieszczane są na ściśle określonej wysokości. Modułami jezdnymi i jednocześnie podtrzymującymi most suwnicy są czołownice zaopatrzone w koła i napęd. Prędkość poruszania się suwnicy jest ściśle określona przed podjęciem prac projektowych. Pozostałe parametry robocze również ustala się z inwestorem. Dotyczy to wymaganego udźwigu, a co za tym idzie ilości niezbędnych dźwigarów tworzących most. Uzgadniając rozpiętość suwnicy dokonuje się jednocześnie zasięgu działania urządzenia. Najczęściej montuje się urządzenia jednodźwigarowe i dwudźwigarowe o większym udźwigu. Po moście suwnicy porusza się wózek z cięgnikiem i zawiesiami odpowiedzialny z operowanie ładunkami w pionie i prostopadle do ruchu suwnicy. Wszystkie operacje związane z precyzyjnym przemieszczaniem ładunków wykonuje się za pomocą urządzeń sterowniczych wykorzystujących fale radiowe, przewodowe skrzynki sterownicze. Istnieją również większe suwnice sterowane z kabiny operatora.

Optymalną funkcjonalność suwnicy uzyskuje się poprzez zgranie wszystkich parametrów roboczych jakich oczekuje inwestor. Rozwój technologii pozwala obecnie ta budowę nowoczesnych wózków i zawiesi dających możliwość bardzo dokładnego i bezpiecznego manipulowania ładunkami. Suwnice wszystkich rodzajów pozwalają na nieprzerwane dostawy materiałów co jest priorytetem dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.