Różnorodność rębaków spalinowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Różnorodność rębaków spalinowych

Działania proekologiczne oraz zaprzestanie marnotrawienia cennego surowca jakim jast drewno znajdują odzwierciedlenie w użyciu nowoczesnych maszyn i urządzeń do przerobu materiału drzewnego. Jednym z przykładów tego rodzaju urządzeń są rębaki służące to przetwarzania na zrębki gałęzi z odrostami, cienkich pni drzew. Jak się okazuje po przetworzeniu na zrębki powstaje bardzo cenny surowiec do wytwarzania opału w postaci pelletu i brykietu. To również bardzo cenny materiał w branży ogrodniczej i wielu innych. Rębaki występują w różnych wersjach napędu i parametrów pracy.

Rozdrabniacze spalinowe do drewna

rębak spalinowyProducenci rębaków oferują różnorodne ich wersje. Podstawowe różnice dotyczą kwestii napędu modułu roboczego. Na rynku znajdziemy rozdrabniacze z napędem elektrycznym, spalinowym oraz napędzane wałem odbioru mocy (WOM) z ciągnika. Bardzo ciekawą i chyba najwszechstronniej wykorzystywaną grupą rębaków są urządzenia spalinowe. Dzieje się tak dlatego, że coraz częściej oferowane są w wersji mobilnej. Każdy rębak spalinowy może być zamontowany na platformie kołowej w postaci przyczepy lub może być umieszczony na ramie kołowej. Umożliwia to pracę bezpośrednio w terenie bez konieczności transportowania materiału drzewnego z miejsca na miejsce. Daje to wymierne oszczędności czasowe i zmniejsza koszty. Rozdrabniacz spalinowy występuje w bardzo różnych wersjach parametrów pracy. Każdy może więc dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Istnieją modele bardzo małe dla użytkowników domowych oraz duże, bardzo wydajne profesjonalne rębaki przemysłowe. Niezależnie od wielkości rębaki spalinowe mają bardzo podobną budowę. Wyróżniamy lej podawczy, moduł tnący, silnik oraz kanał wyrzutowy. Jednostki zaawansowane technologicznie posiadają urządzenia wydatnie podnoszące jakość i bezpieczeństwo pracy operatora. Można tu wymienić ruchome wałki na końcu leja podawczego napędzane hydraulicznie służące do równomiernego wprowadzania materiału drzewnego. Opcjonalnie można wyposażyć rębak w składany podajnik rolkowy oraz wyłączniki bezpieczeństwa. Ze względu na rodzaj mechanizmu tnącego dzielimy rębaki na bębnowe i tarczowe. Wynika to z umieszczenia noży tnących na bębnie lub tarczy.

Rozdrabniacze to urządzenia narażone na duże przeciążenia i z tego względu wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Potencjalni użytkownicy mają do wyboru rębaki o różnej mocy i wielkości. Pozwala to na dopasowanie urządzenia ściśle do własnych potrzeb. Najciekawszą grupą rębaków spalinowych są rębaki gąsienicowe. To grupa samojezdnych urządzeń o różnych rozmiarach, które mogą poruszać się w bardzo trudnym terenie. Stały rozwój myśli technicznej gwarantuje wprowadzanie udoskonaleń do istniejących już konstrukcji.