Rzemieślnicze strugarki do drewna

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Rzemieślnicze strugarki do drewna

Prace w drewnie należą do bardzo przyjemnych i konstruktywnych zajęć, którymi pałają się rzesze domowych hobbystów i małych rzemieślników. Produkty wykonane z drewna są ładne i istnieje na nie obecnie na rynku duży popyt. Drewno to materiał dobrze poddający się obróbce, dlatego dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi jest możliwość przygotowania na jego bazie przeróżnych przedmiotów i budowli. Oczywiście tylko dzięki odpowiedniemu sprzętowi praca z nim będzie prawdziwą przyjemnością.

Strugarki do drewna

strugarka do drewnaJuż dawno się skończyły czasu dłut i ręcznych pił do przygotowania drewnianych produktów. Dzisiaj już nawet w najprostszym domowym warsztacie dominują elektronarzędzia wspomagające wydajność pracy z drewnem. Hobbyści najczęściej wykonują w domu niewielkie przedmioty jak półki, karmniki czy drewniane skrzynki, natomiast rzemieślnicy, szczególnie ci prowadzący dobrze prosperujące zakłady specjalizują się w altana, placach zabaw, stołach tarasowych i krzesłach. Jedni i drudzy muszą odpowiednio obrobić drewno aby nadawało się do konkretnych zastosowań, długa droga czeka drewnianą deskę od zakupu w tartaku do gotowego produktu. Ważnym elementem jest odpowiednie wygładzenie powierzchni drewna, które po wyjściu z tartaku ma z reguły niejednolitą powierzchnie nie nadającą się do dalszej obróbki. Kiedyś używano ręcznych strugów do drewna, obecnie strugarka do drewna jest elektrycznym narzędziem, do którego nie trzeba używać zbyt dużej siły aby dokonać obróbki. Strugarki elektryczne zwykle występują w postaci dużego stołu z wbudowanym po środku strugiem, który wykrawa z drewna delikatne kawałki. Po takim zabiegu powierzchnia drewna jest gładka i nadaje się, po już tylko niewielkim przeszlifowaniu, do impregnacji, malowania i zastosowaniu w budowanej konstrukcji. Elementy wychodzące spod strugu same w sobie posiadają już ciekawy wygląd, jakby drewno wychodziło prosto z fabryki. Strugarki do domowych zastosowań nie muszą być dużym profesjonalnym narzędziem, wymiar stołu 50×80 centymetrów w zupełności powinien wystarczyć do strugania niewielkich desek i belek potrzebnych przy pracach hobbystycznych.

Więksi przedsiębiorcy powinni się jednak zaopatrzyć w bardziej profesjonalne narzędzia, które mają większe gabaryty i dużo wyższą moc, przez co nadają się do strugania znacznie większych elementów. Te narzędzia mają także znacznie większą wytrzymałość, która nie ma znaczenia w przypadku domowych majsterkowiczów gdzie przede wszystkim liczy się wyjściowa cena urządzenia, a nie jego długoterminowa eksploatacja.