Ściana wizyjna do pokazów

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Ściana wizyjna do pokazów

Żaden event gamingowy nie mógł się obejść bez prezentacji gameplayu najnowszych tytułów, czy też demonstracji możliwości najbardziej zaawansowanych podzespołów graficznych, więc zastosowanie dużego monitora było niemal standardem. Jako że nasza impreza tym razem była o wiele większa niż zwykle, odbywając się na sali koncertowej, zwykły monitor, nawet o największej przekątnej, nie był wystarczająco duży by zapewnić dobrą widoczność wszystkim uczestnikom imprezy, a zwłaszcza tym siedzącym w ostatnich rzędach.

Nowoczesna pokazowa ściana wizyjna

profesjonalne ściany wizyjnePoczątkowo mieliśmy w planach zastosowanie kilkunastu monitorów, które działałyby jak jeden duży ekran, aczkolwiek nawet najlepsze urządzenia miały zbyt szerokie obudowy wokół ekranu, które w połączeniu dawały dość mało satysfakcjonujący efekt. Użycie wyświetlacza również odpadało, z powodu braku wystarczająco dużej powierzchni, na której można było wyświetlać obraz. Przeszukując sieć w poszukiwaniu dobrego rozwiązania problemu braku możliwości wyświetlania obrazu, natrafiliśmy w końcu na ofertę montażu ścian wizyjnych. Profesjonalne ściany wizyjne były niczym więcej niż serią monitorów o nieobudowanych matrycach, które mogły być połączone ze sobą w taki sposób, by tworzyły jeden duży ekran. Monitory te były dość często używane na wszelkich imprezach i pokazach, a urządzenia były dopasowane do siebie w taki sposób, by nawet z bliska wyglądać niczym jeden duży monitor o wysokiej rozdzielczości i bardzo dużej przekątnej. Monitory te oczywiście miały powiększoną jakość obrazu, dopasowaną do ich imponujących wymiarów, i mogły być stosowane niemal z każdym rodzajem komputera przenośnego czy stacjonarnego. Wymagały one osobnego programu sterującego, który okazał się być bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, więc nawet osoby nieobeznane z korzystaniem z bardziej zaawansowanego oprogramowania nie miałyby większych problemów z jego kontrolą.

Monitory te miały zaskakującą jakość, bez większego trudu uciągając obraz z nawet najbardziej imponujących graficznie tytułów nie wykazując absolutnie żadnych opóźnień, zakłóceń obrazu czy zniekształceń. Były również zaprojektowane tak, by nie drażnić oczu widzów nadmiernym natężeniem kolorów i posiadały możliwość bardzo dużej regulacji obrazu, łącznie z automatyczną kontrolą jasności, zdecydowanie przydatną podczas demonstracji gier komputerowych. Najlepsza jednak była ich cena, gdyż w porównaniu do zwykłych monitorów komputerowych, tego rodzaju ściany były tylko nieznacznie droższe niż ilość ekranów wymaganych do stworzenia tego samego obrazu.