Skuteczne ocieplanie poddasza

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Skuteczne ocieplanie poddasza

Podczas budowania domu istnieje wiele takich spraw, o których pod żadnym pozorem nie możemy zapominać. Jeśli zostaną one pominięte to wówczas może dojść do tego, że w przyszłości eksploatacja naszego domu będzie niosła ze sobą niepotrzebne dodatkowe koszty. Jedną z ważnych spraw, których pomijać pod żadnym pozorem nie możemy jest ocieplanie domu. Do tego zadania należy się dość mocno przyłożyć ponieważ nieodpowiednio ocieplony dom będzie bardzo szybko tracił ciepło, które się w jego wnętrzu znajduje.

Sprawdzone metody ocieplania domów

ocieplenie pianką pur w RzeszowieBudynki ociepla się obecnie różnymi metodami. Możemy zrobić to przy użyciu styropianu, wełny mineralnej czy też innych dostępnych materiałów, które są nam znane od lat. Ostatnimi czasy zaczęto coraz częściej stosować w domach piankę poliuretanową. Był taki moment gdy ta pianka miała nawet swój epizod w kosmosie. Używano jej bowiem do ocieplania promów kosmicznych, które były wysyłane w przestrzeń kosmiczną przez amerykańską agencję NASA. Od jakiegoś czasu pianka ta stale gości wśród materiałów stosowanych do ocieplania budynków. Przez bardzo długi czas było tak, że taka pianka stosowana była do ocieplania jedynie wewnątrz pomieszczeń. Dopiero po kilkunastu latach zaczęto tworzyć również taką piankę, która się świetnie spisuje na zewnątrz budynków. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie można obecnie bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które się takimi usługami zajmują każdego dnia. Do nakładania pianki poliuretanowej stosuje się obecnie specjalne urządzenia. Zwane są one potocznie agregatami. Dzięki nim dochodzi do podnoszenia ciśnienia w zbiorniku z pianką i w efekcie możliwe jest późniejsze uwalnianie pianki z dużą mocą. W efekcie pianka może skutecznie przylegać do różnych powierzchni i tworzy jednolitą warstwę. Ocieplanie pianką poliuretanową jest możliwe zarówno w przypadku domów murowanych jak i drewnianych. W tym drugim przypadku możemy zdecydować się na zastosowanie pianki przepuszczającej parę wodną.

Pianka PUR jest materiałem, który bardzo trudno się pali. Jeśli dojdzie do zapalenia tego materiału to należy liczyć się z tym, że bardzo szybko ogień samoczynnie zostanie ugaszony. Bez wątpienia istotną kwestią jest też to, że pianka poliuretanowa jest niezwykle lekka. Dzięki temu po zastosowaniu tego materiału nie będzie istniało ryzyko nadmiernego obciążenia całej konstrukcji budynku. Dzięki wzbogacaniu pianki przez różne składniki możliwe jest otrzymanie pianki, która przylega do ścian i sufitów.