Smycz dla najmniejszych piesków!

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Smycz dla najmniejszych piesków!

Smycz to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia na każdy spacer, bez względu na jego długość czy cel. Pozwala on zachować kontrolę nad czworonogiem, a przede wszystkim daje możliwość przestrzegania rygorystycznych przepisów. Dziś różnorodność smyczy jest tak ogromna, że każdy właściciel może przebierać pośród różnych materiałów, kolorów, dodatków czy szerokości tych akcesoriów.

Jak wybrać odpowiednią smycz?

smycz dla małego psaSmycz to obowiązkowy element każdego spaceru z psem. Nawet jeśli nasz czworonożny przyjaciel umie wracać na zawołanie, nie zaczepia innych psów i większość czasu na spacerach spędza luzem, warto na wszelki wypadek mieć przy sobie smycz. Psy muszą być trzymane na smyczy w lesie, komunikacji miejskiej, pociągach i w poczekalni u weterynarza. Jest to również najpewniejszy sposób na zapewnienie pupilowi bezpieczeństwa w mieście, gdzie nieoczekiwana pogoń za kotem może skończyć się wybiegnięciem na ulicę i potrąceniem przez samochód. Jaka smycz dla psa będzie najodpowiedniejsza na codzienne spacery i jaki materiał wybrać? Spacer to dla psa nie tylko chwila na załatwienie swoich potrzeb. Psy mają naturalną, bardzo silną potrzebę eksplorowania otoczenia i węszenia. Zbyt krótka smycz, która uniemożliwia psu podejście do źródła interesującego zapachu, może więc skłaniać zwierzaka do ciągnięcia. Staje się także przyczyną silnej frustracji, która może objawiać się gryzieniem smyczy lub skakaniem na opiekuna. W przypadku bardzo małych psów smycze tak krótkie jak 1,5 m starczają zazwyczaj wyłącznie na tyle, by przypięty do niej psiak dosięgał łapkami ziemi – nie ma możliwości, by odejść od opiekuna nawet na metr. Natomiast duże psy trzymane na tak krótkiej smyczy najczęściej nie mogą opuścić głowy, by cokolwiek powąchać. Tym bardziej, jeśli prowadzone są w obroży zamiast szelek. Z uwagi na to smycz dla małego psa powinna mierzyć około 3 m. Warto jednak nauczyć pupila, by w miejscach takich jak np. u weterynarza umiał zachowywać się spokojnie i siedział lub leżał w pobliżu naszych nóg. Dzięki temu niewielka długość smyczy nie będzie dla niego uciążliwa ani odczuwalna, a sama smycz stanie się wyłącznie asekuracją na wszelki wypadek.

Smycz musi być przede wszystkim solidna, odporna na zerwanie nawet przy silnym szarpnięciu i powinna dobrze leżeć w dłoni. Materiał, z jakiego zrobiona jest smycz, powinien być dostosowany do tego, gdzie chcemy jej używać. Krótkie spacery po osiedlu czy nawet przechadzka w parku nie wymagają od smyczy żadnych specjalnych właściwości. Jednak kiedy wybieramy się z czworonogiem na dłuższą wyprawę w bardziej dziki teren, powinniśmy rozważyć zaopatrzenie się w sprzęt do zadań specjalnych.