Solidne płyty poliwęglanowe

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Solidne płyty poliwęglanowe

Zapewne wiele osób jeszcze nie wie czym są płyty poliwęglanowe ale z pewnością wielokrotnie się każdy z takimi płytami spotykał. Obecnie jest to materiał, który bardzo często stosowany jest tam gdzie nie możemy zastosować szkła lub jest to po prostu dla nas nieopłacalne. Płyty poliwęglanowe znajdują więc swoje zastosowanie w budowaniu przystanków autobusowych, szklarni, obiektów sportowych, zadaszeń na wiatach czy też na altankach. Sporo osób używa tego materiału również do pokrywania dachu na tarasie.

Wytrzymałe dachy z poliwęglanu

poliwęglan komorowy producentBranża związana z produkcją tworzyw sztucznych stale się rozwija. Każdego roku na rynek wypuszczane są kolejne ciekawe produkty, które skutecznie zastępują swoich poprzedników. Warto skupić się na materiale, którym w ostatnim czasie zyskał wręcz ogromną popularność. Mowa tutaj o poliwęglanie komorowym. Płyty wykonane z takiego tworzywa okazały się doskonałym zamiennikiem szkła. Od jakiegoś czasu takie płyty montuje się na najróżniejszych konstrukcjach gdzie szkło nie wytrzymałoby nawet kilku minut. Poliwęglan jest materiałem wytwarzanym z skomplikowanych procesach jakim poddawana jest żywica poliwęglanowa. Efektem tych działań jest powstanie materiału, który jest zarazem bardzo mocny, może być prawie w pełni przezroczysty i dodatkowo jest niezwykle lekki. Porównajmy go więc do szkła. W przypadku okien pokrywa się tu jedynie przezroczystość. Nie można bowiem szkła nazwać materiałem bardzo mocnym ponieważ pod wpływem uderzeń może rozpadać się na mnóstwo kawałków. Dodatkowo szkło jest niezwykle ciężkie co również powoduje pewne ograniczenia związane z montażem. Jeśli chodzi więc o kwestię jaką jest poliwęglan komorowy producent zapewnia, że jest to tworzywo z górnej półki jeśli mówimy o jakości i jej stosunku do ceny. Już sam fakt, że jest to produkt bardzo wytrzymały i zarazem lekki sprawia, że warto się tym materiałem zainteresować. Szczególnie doceniany jest on przez osoby zajmujące się uprawianiem różnych roślin w szklarniach. Posiadając szklarnię z poliwęglanu nie ma obaw o uszkodzenie konstrukcji w czasie gradobicia.

Na dzień dzisiejszy płyty poliwęglanowe są niezwykle często stosowane w budownictwie. Możemy je obecnie zakupić w praktycznie każdym markecie budowlanym czy też ogrodowym. Jest to materiał przezroczysty ale występuje on również w wersjach kolorowych. Możemy więc dobrać takie panele z poliwęglanu, które będą idealnie komponować się z elewacją naszego domu. Oprócz poliwęglanu komorowego w sprzedaży dostępny jest również poliwęglan lity.