Sposób na dobre nawodnienie murawy

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Sposób na dobre nawodnienie murawy

Coraz więcej osób uprawia sport, który dla części z nich staje się nie tylko hobby lecz również sposobem na życie. Szczególnie popularne stają się dyscypliny zespołowe. Wymagają one bowiem nie tylko umiejętności indywidualnych lecz również umiejętności współpracy w grupie osób o różnym charakterze. To z kolei wpływa na poziom widowiskowości meczy. Większa ilość fanów czy widzów sprawia, że danymi dyscyplinami zaczynają interesować się sponsorzy mogący w znacznym stopniu zasilić klubowy budżet.

Boisko piłkarskie wymaga odpowiedniego przygotowania

nawadnianie boisk piłkarskichWiększe pieniądze przyciągają z kolei lepszych piłkarzy czy zawodników oraz zachęcają młodych adeptów do ciężkiego treningu, który można przekuć w sukces. Czasem nie wystarczy jednak wrodzony talent i ciężka praca. W niektórych przypadkach potrzebna jest pomoc otoczenia za którą uznać można chociażby odpowiednie warunki do treningu. Profesjonalne kluby piłkarskie posiadają bowiem bazy treningowe, które składają się z wielu boisk, sal ćwiczeń, siłowni czy gabinetów fizjoterapeutycznych. W takich warunkach zdecydowanie łatwiej osiągnąć sukces. W przypadku karier zawodowców duże znaczenie mają nawet najdrobniejsze detale. Przykładowo przygotowanie nawierzchni na której odbywają się mecze ma znaczenie zarówno na przebieg samego spotkania jak i również na zdrowie zawodników. Dobrze przygotowana murawa pozwala bowiem ograniczyć ryzyko urazów czy kontuzji. W związku z tym kluby inwestują w nawadnianie boisk piłkarskich, które ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków do równomiernego wzrostu trawy, która stanowi podstawowy element nawierzchni. Do nawadniania murawy z reguły wykorzystywane są profesjonalne systemy w skład których wchodzą: zraszacze o wysokiej wydajności, elektrozawory, sterowniki, czujniki deszczu, rury łączeniowe, osprzęt instalacyjny oraz kable zasilające. Wyposażenie to pozwala na równomierne rozprowadzenie wody, która w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu trawy.

Warto dodać, że ilość wody powinna być ściśle określona i mieścić się w docelowym przedziale. Zbyt mała lub zbyt duża ilość może bowiem doprowadzić do negatywnych skutków, które mogą powodować efekt odwrotny do założonego. Właśnie dlatego do utrzymania wymaganego stanu nawierzchni warto zatrudnić specjalistę, który jest w stanie na bieżąco ustalać najważniejsze parametry systemu. Nawierzchnia jest jednym z najważniejszych elementów boiska, który jak wcześniej wspomniano w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo zawodników oraz pozwala zapewnić odpowiednie warunki do rozgrywania meczów na wysokim poziomie.