Sprawdzone, poręczne alkomaty – sklep specjalistyczny

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Sprawdzone, poręczne alkomaty – sklep specjalistyczny

Coraz ostrzejsze przepisy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i coraz wyższe kary dla pijanych oraz nietrzeźwych kierowców, skłaniają nas do kupna alkomatu. Jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych jest niczym w stosunku do kilkuset złotych mandatu i odebranego prawo jazy. Nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić poprawnie, czy stan upojenia już minął. Każdy organizm jest inny i w różnym tempie spala alkohol. Alkomaty pomagają w zachowaniu pewności co do wskazań trzeźwości. Promile dają o sobie znać nawet po kilkunastu godzinach.

Właściwy zakup osobistego alkomatu

podręczne alkomaty - sklepAlkomaty przeznaczone do indywidualnych, konsumenckich celów, zasadniczo dzielą się na dwie grupy: półprzewodnikowe i elektrochemiczne. Różnica wynika z zastosowania bardziej lub mniej czułych sensorów, więc mechanizmu odpowiedzialnego za odczytywanie i wykrywanie drobinek alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Podręczne alkomaty – sklep ze sprawdzonym sprzętem do pomiaru promili w wydychanym powietrzu, posiada w bogatej ofercie. Znajdziemy tu niewielkie, kieszonkowe alkomaty, wyglądem przypominające długopis. Alkomaty elektrochemiczne przypominają z kolei niewielki telefon komórkowy lub kalkulator. Oba typy, jeśli są poprawnie użytkowane i okresowo serwisowane (kalibrowane), wskazywać będą poprawne i rzetelne wartości. W ten sposób uchronimy się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami jazdy po kieliszku albo przed efektem – dzień po. Żadna sytuacja nie będzie dla nas zaskoczeniem, jeśli uzbroimy się w małe, podręczne urządzenie. Alkomat mieści się w kieszeni lub w przegródce przy fotelu kierowcy. jeśli będziemy go mieć, nasza uwaga i czujność będą zawsze w pogotowiu. Nie przytrafi nam się nieświadoma jazda na wczorajszym gazie. Takie właśnie nieświadome sytuacje są najgroźniejsze. Niby wydaje się nam, że alkohol po nocy powinien wyparować a kilkanaście godzin, to wystarczający czas, by alkomat wskazywał 0,0. Jest wiele okoliczności, które spowalniają spalanie alkoholu i wyparowanie może zająć więcej czasu. Wtedy właśnie warto mieć własny alkomat i używać dla pewności przed jazda samochodem.

Za każdym razem, gdy będziemy chcieli jechać autem, nie mając pewności, czy alkohol już wyparował, warto zaopatrzyć się w prywatny alkomat do osobistego użytku. Właściwie każdy świadomy kierowca, dbający o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi na drodze, powinien korzystać z poręcznego alkomatu półprzewodnikowego lub nieco droższego alkomatu elektrochemicznego. W ten sposób poruszanie się po drogach będzie z pewnością bardziej bezpieczne.