Sprawdzony sprzęt do osuszania powietrza

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Sprawdzony sprzęt do osuszania powietrza

Podczas prac budowlanych często jest tak, że budowlańcy mają do czynienia ze znaczną ilością wody. Chociażby tworzenie zaprawy cementowej używanej do łączenia ze sobą pustaków zawiera dość sporo wody. Po wybudowaniu ściany konieczne jest odczekanie aż taka zaprawa wyschnie. Niejednokrotnie w tym przypadku prace są wstrzymane z racji tego odczekania. Można jednak zastosować nowoczesne techniki dzięki którym będzie można osuszyć ściany czy powietrze z dużą skutecznością. 

Osuszacze powietrza w wydajnych wersjach 

skuteczne osuszacze budowlaneKażda firma budowlana zmaga się niekiedy z taką barierą, że nie można przystąpić do kolejnego etapu prac z racji konieczności wyschnięcia jakichś materiałów, które zostały wcześniej położone. W tym przypadku pracownicy mają dwie opcje. Można albo zaczekać na wyschnięcie albo też zastosować nowoczesny sprzęt, którym można będzie osuszać powietrze. Tym samym zacznie się też szybsze osuszanie ścian. Pryz wilgotnym powietrzu w pomieszczeniu nie ma możliwości aby tynki czy zaprawa szybko wysychała. Od jakiegoś czasu dostępne w sprzedaży są specjalistyczne urządzenia, dzięki którym można będzie efektywnie osuszać powietrze. W szczególności dużym uznaniem darzone są nowoczesne i bardzo skuteczne osuszacze budowlane. Takie urządzenia zasilane są energią elektryczną a zasada działania jest stosunkowo prosta. Mianowicie do wnętrza takich urządzeń trafiają dwa strumienie powietrza. Pierwszym z nich jest strumień główny, który trafia do sprężarki. W kroku następnym takie sprężone powietrze dociera do łopatek rotora, na których znajduje się żel krzemionkowy. Taki żel ma silne działanie higroskopijne. Żel krzemionkowy ma pewną pojemność. W związku z tym konieczne jest aby cząsteczki wody były z niego usuwane. Tutaj na pomoc przychodzi drugi strumień. Jest nim specjalny strumień regenerujący, którym jest powietrze suche. Do jego osuszenia zastosowano specjalną instalację, która powoduje bardzo szybkie osuszanie powietrza jakie wtłaczane jest do wnętrza obudowy. 

Na ten moment osuszacze powietrza są na placach budowy wykorzystywane niezwykle często. Takie urządzenia mogą w bardzo dużym stopniu przyśpieszać proces osuszania powietrza i tym samym przejścia do kolejnego etapu budowy. Od dłuższego czasu osuszacze są dostępne w sklepach online. Mnóstwo sklepów internetowych takowe urządzenia posiada w swojej ofercie. Natomiast w przypadku zbyt wysokiej ceny można zawsze pomyśleć o zakupieniu w systemie ratalnym. Dzięki temu zakup osuszacza będzie mniej obciążający nasz budżet.