Stosowanie ceglanych płytek ściennych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Stosowanie ceglanych płytek ściennych

Wiele ludzi mieszkających w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach chce wykonać u siebie ceglaną ścianę. Dzięki swojemu wyglądowi cegła może dodawać przytulności danemu pomieszczeniu, a odpowiednio oświetlona, może być niezwykle piękna i efektowna. Nie zawsze jednak możliwe jest, aby w danym pomieszczeniu wybudować ścianę z cegły. Jednym z bardzo ciekawych wyjść z takiej sytuacji jest nałożenie na istniejącą ścianę płytek ceglanych, które swoim wyglądem nie różnią się od pełnej cegły.

Płytki z cegły kładzione na ścianach pomieszczeń

płytki ceglaneJednym z najważniejszych powodów, który decyduje o wyborze tego rozwiązania, jest niezwykła estetyka powstałej ściany, co wiąże się z bardzo dobrą jakością płytek ceglanych. Dzięki nim możemy stworzyć ścianę, która będzie przypominała tą zbudowaną z pełnych cegieł. Płytki ceglane są także oferowane w różnych kolorach, fakturach, a także rozmiarach. Wybór rodzaju zależy tylko i wyłącznie od nas, a wiąże się on z dopasowaniem płytek do kolorystyki oświetlenia, wyglądu sufitu oraz wystroju pomieszczenia. Płytki tego typu są także produkowane w celu położenia na posadzce. Z płytek tego typu możemy także ułożyć chodnik, a także alejkę. Wiele płytek nadaje się także do położenia na elewacji domu, a ich struktura jest odporna na niskie i wysokie temperatury powietrza. Płytkami ceglanymi możemy wykładać także piece, kominki czy inne tego typu miejsca w naszym domu. Dzięki płytkom możemy nadać naszemu wnętrzu niezwykle charakterystycznego klimatu retro. Płytki ceglane mogą także w łatwy sposób być łączone z elementami drewnianymi, co w dużym stopniu spotęguję rzeczony efekt. Elementy dekoracyjne z cegły są także nakładane w konkretne wzory, a ich mocne połączenie ze ścianą zapewniają specjalne kleje, zaprawy i fugi. Płytki tego typu możemy wybierać osobiście, a także korzystać ze stron producentów, którzy oferują tam wszystkie faktury, wzory i rodzaje. Dzięki temu mamy możliwość zamówienia konkretnej faktury płytki z cegły, po uprzednim dokładnym przyjrzeniu się jej na zdjęciach o wysokiej rozdzielczości.

Płytki ceglane na ścianę lub posadzkę mogą być także w odpowiedni sposób postarzane, ażeby w największym stopniu przypominały elewację lub posadzkę z epoki. Dzięki efektowi postarzania można osiągnąć wiele celów. Po pierwsze będziemy mogli cieszyć oko wyglądem retro płytek, a także wiedzieć, że jest ona wykonana z największą dbałością, o standardy jakości. Dzięki temu wiemy, że wytrzyma ona nawet kilkadziesiąt lat w nienaruszonym stanie.