Szafy mroźnicze – części

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Szafy mroźnicze – części

Mamy niezwykłą wręcz skłonność do tego, żeby interesować się tylko ogólną zasadą działania konkretnego sprzętu i nie skupiać uwagi na poszczególnych elementach, nawet jeżeli po analizie mogłoby się okazać, że mają one duże znaczenie dla funkcjonowania czegoś konkretnego. Z nowoczesnymi szafami mrożniczymi sytuacja wygląda podobnie. Wszyscy doskonale wiemy, że to dzięki nim przechowujemy produkty spożywcze w ujemnych temperaturach. Niewielu z nas zastanawiało się jednak nad tym, które elementy czuwają nad procesami tam zachodzącymi.

Podstawowa wiedza o szafach mroźniczych

szafa mroźnicza przeszklonaZacznijmy od obudowy, bo wtedy uświadomimy sobie, że nawet w jej wnętrzu wykonywane są otwory, gdyż ich obecność jest konieczna do prawidłowego przepływu powietrza. To powietrze będzie chłodzone przez specjalny czynnik w zamontowanym agregacie. Poszczególne szafy tego typu będą różnić się właśnie rodzajem stosowanego czynnika chłodniczego. Jest on jednak tak przygotowany, aby nie zmieniał swoich właściwości przez całe lata, więc warunkiem funkcjonowania tego wszystkiego będzie przede wszystkim szczelność układów. Temperatura we wnętrzu będzie zależała przede wszystkim od tego, ile dokładnie powietrza tam trafia, ale nie musimy się tym przejmować, bo możemy to bardzo dokładnie ustawić przy pomocy specjalnego panelu, na którym znajduje się wyświetlacz i przyciski umożliwiające sterowanie tym wszystkim. Szafa mroźnicza przeszklona ma ciekawą budowę. Poziom temperatury powinien być dopasowany przede wszystkim do rodzaju przechowywanych produktów. Nad temperaturą i regularnym uruchomieniem agregatu wraz z jej zmianami będzie czuwał oczywiście termostat, czyli coś, co jest wyposażone w szereg zaawansowanych czujników i przekazuje informacje do pozostałych układów tego niesamowitego sprzętu. Mamy przecież prawo nie wiedzieć, że w czymś takim znajduje się tak dużo ważnych części. Tym bardziej że coś takiego nawet, wtedy gdy obniża temperaturę, pracuje wyjątkowo cicho i praktycznie bez żadnych drgań.

Takie zestawienie zalet jest bardzo ważne, gdy zrozumiemy, że te lodówki i zamrażarki najczęściej trafiają do różnych punktów handlowych. Od zewnątrz widzimy metalową obudowę a w środku? Najczęstszym rozwiązaniem stosowanym przez producenta czegoś takiego jest wykonywanie wnętrza szafy mroźniczej z tworzywa o nazwie ABS, ponieważ zostało ono dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jest też bardzo praktyczne, ponieważ możemy je swobodnie czyścić przy użyciu różnych substancji. Dzięki takim szafom mrożenie różnych rzeczy jest proste.