Szkolenie dla firm – jaki hotel wybrać?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Szkolenie dla firm – jaki hotel wybrać?

Coraz więcej organizatorów różnego rodzaju warsztatów i szkoleń dla sporej liczby uczestników, wybiera na miejsce planowanego wydarzenia jeden z lokalnych hoteli, który jednak powinien zostać dopasowany do rodzaju i długości organizowanego szkolenia. Najczęściej stawia się na obiekty mieszczące się raczej na obrzeżach większych miast, aby zyskać sporą przestrzeń i dobry dojazd z każdej strony – uczestnicy ominą wtedy ewentualne korki i utrudnienia, które zdarzają się w centrum miast. Kompleksy hotelowe zapewniają także znacznie więcej atrakcji i udogodnień dla organizatorów oraz uczestników firmowych imprez. 

Czym kierować się przy wyborze hotelu?

hotel z parkingiemPrzede wszystkim ważna jest lokalizacja obiektu oraz wielkość dostępnych sal konferencyjnych, ma to ogromne znaczenie szczególnie przy warsztatach czy imprezach, w których uczestniczy nawet kilkaset czy kilka tysięcy osób. Wtedy kluczowe jest, aby zarezerwować hotel z parkingiem na wiele wolnych miejsc na samochody przybyłych gości. Równie istotne jest pomieszczenie wszystkich uczestników w pokojach hotelowych, jeśli warsztaty trwają kilka dni. W takich sytuacjach dobrze też wyszukać obiekt, który posiada m.in. strefę SPA, basen oraz własną siłownię. To kluczowe, aby goście nie nudzili się podczas przerw i kilkudniowego pobytu w hotelu. Kolejna kwestia to oczywiście hotelowa restauracja, która również powinna udostępnić określoną liczbę miejsc oraz zaserwować gotowe dania m.in. w formie szwedzkiego bufetu i przekąsek na sali konferencyjnej. Warto wcześniej omówić wszystkie swoje wymagania oraz oczekiwania z managerem wybranego hotelu, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień i problemów już w dniu wydarzenia. Ważne jest także dokładne sprawdzenie wyposażenia sali konferencyjnej – oczywiście zdecydowana większość hoteli udostępnia sprzęt audiowizualny, tablice, rzutniki czy nagłośnienie, jednak nie jest to regułą, dlatego lepiej wcześniej zorientować się, co posiada określony obiekt i co można wypożyczyć.

Jeśli chodzi o koszt wynajmu sali konferencyjnej, to jest to niezwykle zróżnicowane i zależy od wielu czynników, m.in. lokalizacji i renomy wybranego hotelu, a także terminu organizowania wydarzenia firmowego czy liczby uczestników. Na ostateczny koszt wpływają także wszystkie dodatkowe atrakcje, które mają być zapewnione przybyłym do hotelu gościom. Z kolei organizatorzy, którzy regularnie wynajmują salę czy korzystają z noclegów z danego hotelu, zwykle mogą liczyć na indywidualne warunki współpracy i spore zniżki.