Szybki druk hurtowego zamówienia

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Szybki druk hurtowego zamówienia

Na pomysł urządzenia wyczynowego pokazu dronów wpadliśmy stosunkowo niedawno, gdyż do tej pory nie przyszło nam do głowy iż kolizje i popisowe lądowania awaryjne mogły być czymś co dało by się pokazać bez ryzyka uszkodzeń sprzętu. Od niedawna jednak zaczęliśmy słyszeć coraz częściej o obudowach pokazowych do dronów, które zaprojektowane były właśnie w taki sposób, by widowiskowo rozlatywać się na części podczas kolizji, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom samego drona. Takie obudowy nie były produkowane komercyjnie, będąc wynalazkiem kilku bardzo pomysłowych operatorów.

Hurtowy druk trójwymiarowy

drukowanie 3d w KrakowieZamiast być odlewane na formach z użyciem bardziej tradycyjnych tworzyw sztucznych, obudowy kaskaderskie, jak zaczęto nazywać owe odmiany, były wykonywane na drukarkach trójwymiarowych z użyciem dość podstawowych filamentów. Owe filamenty były bardziej kruche i podatne na uszkodzenia niż plastiki z których tworzono standardowe odmiany obudowy dronów, więc podczas kolizji rozbijały się bardzo widowiskowo, choć jednocześnie przyjmowały większość siły uderzenia, chroniąc tym samym części elektroniczne, które były dość podatne na uszkodzenia. Nie mieliśmy możliwości tworzenia takiej obudowy własnoręcznie, więc zleciliśmy stworzenie kilku sztuk firmie oferującej drukowanie 3d w Krakowie. Obudowy te nie musiały być bardzo szczegółowe, a jednym zastrzeżeniem było dopasowanie wymiarów do mocowań dronów, w jakich miały być używane. Było to dość niespotykane zastosowanie, więc przede wszystkim zależało nam na jak najtańszym i najszybszym wykonaniu jak największej ilości obudów, zwłaszcza że były one głównie jednorazowe, i nie nadawały się do użytku po zastosowaniu. Hurtowe zamówienie jakie złożyliśmy nie było dla firmy żadnym problemem, mimo dość dużych rozmiarów brył jakie miały zostać wykonane, głównie ze względu na konieczność zastosowania taniego, bardzo często spotykanego filamentu, który mimo iż nie miał zastosowania podczas tworzenia modeli czy elementów wymagających większej twardości materiału, doskonale nadawał się do naszych potrzeb.

Obudowy okazały się wykonane bardzo fachowo, i były na tyle wytrzymałe iż nie było ryzyka uszkodzenia podczas samego lotu czy też zakładania takowej na drona, a efekt uderzenia był bardzo satysfakcjonujący i bardzo popisowy. Tak jak się spodziewaliśmy, za tak podstawową usługę wycena była bardzo atrakcyjna, wynosząc o wiele mniej niż koszt nawet pojedynczej nowej obudowy do dowolnego rodzaju drona wyczynowego, więc mogliśmy zrobić duży zapas na ewentualne potrzeby na imprezach.