Tanie ogrzewanie podczerwienią

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Tanie ogrzewanie podczerwienią

Zasada działania ogrzewania konwekcyjnego jest dość prosta i dodatkowo ogrzewanie to często bywa mało efektywne. W przypadku tego typu ogrzewania dochodzi do podnoszenia temperatury powietrza, która jest wprawiane w ruch. Jak powszechnie wiadomo ciepłe powietrze unosi się do góry więc zanim zaczniemy odczuwać działanie systemów grzewczych tego typu to najpierw na ogrzeją się górne partie pomieszczenia w którym przebywamy. Nieco inaczej jest w przypadku ogrzewania podczerwienią, które jakiś czas temu zaczęło być bardzo popularne w naszym kraju. 

Efektywne promienniki podczerwieni

nowoczesne grzejniki elektryczne na podczerwieńBranża grzewcza w ostatnich latach przeżywa czasy świetności i dynamicznego rozwoju. Niemal każdego roku produkowane są kolejne rodzaje kotłów, które stosowane są w naszych domach. Oprócz stosowania tradycyjnych kotłów grzewczych zaczęto produkować również kotły kondensacyjne czy też z automatycznymi podajnikami materiału opałowego. Bardzo ciekawym produktem związanym z branżą grzewczą są nowoczesne grzejniki elektryczne na podczerwień. Ogrzewanie energią elektryczną przez wiele lat uchodziło za jedną z najdroższych form ogrzewania. Nie było w tym nic dziwnego bowiem archaiczne grzejniki elektryczne pochłaniały mnóstwo prądu ale ogrzewały pomieszczenia na zasadzie grzewczych systemów konwekcyjnych. W przypadku takich grzejników dochodziło więc do bardzo dużych strat energii cieplnej, natomiast rachunki za energię elektryczną potrafiły być niezwykle wysokie. Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej grzejniki na podczerwień to ich zasada działania jest zupełnie inna. W tym przypadku nie dochodzi do ogrzewania powietrza bowiem podczerwień nawet z fizycznego punktu widzenia nie jest w stanie tego zrobić. Fale podczerwieni ogrzewają za to bardzo skutecznie ludzkie ciała. W związku z tym świetnym pomysłem jest zainwestowanie w promienniki, które umieszcza się na suficie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce w naszym domu i jednocześnie zyskać ciekawe, nowoczesne rozwiązanie związane z ogrzewaniem.

To co wyróżnia promienniki na podczerwień to gotowość do pracy. W zasadzie już po włączeniu promiennika do kontaktu system grzewczy jest aktywny i zaczyna skutecznie ogrzewać domowników. Takie rozwiązania są niezwykle skuteczne również w przypadku pomieszczenie o bardzo dużej powierzchni. Promienniki świetnie się więc spisują również w takich miejscach jak hale produkcyjne,  poczekalnie na lotniskach czy dworcach kolejowych. Obecnie koszt związany z takimi promiennikami nie jest tak duży jak mogłoby się wydawać. Inwestycja związana z założeniem instalacji grzewczej tego typu może nam się zwrócić już po kilku latach.