Tkanina flanela – doskonała tkanina robocza

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Tkanina flanela – doskonała tkanina robocza

Od momentu, kiedy na rynek weszły tkaniny przeznaczone pracownikowi ubranie mające służyć w wykonywaniu popularna i niezwykle wytrzymałą na uszkodzenia oraz stosunkowo wygodną stała się flanela,po części tworzona z włókien naturalnych jakimi są bawełna i len. tkanina a pozwala na nieskrępowane ruchy, ułatwiające wykonywanie czynności np. na hali produkcyjnej, a ponadto jest bezpieczna, stąd jej coraz częstsza popularność, a nawet można pokusić się o twierdzenie,że stała się najbardziej wykorzystywaną tkaniną do szycia ubrań roboczych.

Tkaniny flanelowe i ich wykorzystanie

tkanina flanelaNajczęstszym elementem odzieży pracowników,wypełniających najczęściej pracę fizyczną okazała się koszula flanelowa z długimi rękawami,zakończonymi mankietem. model odzieży i wybór flaneli jako stroju roboczego,wynika z wygody,niewysokiego kosztu jego zakupu oraz zapewnienia bezpieczeństwa wykonujących ,narażone na niebezpieczeństwo,czynności. Z tym związane są chociażby długie rękawy koszul, chroniące pracownika min. przed uszkodzeniami ciała. flanela jest także materiałem wytrzymałym, rzadko ulegającym uszkodzeniu, przy jednoczesnej wygodzie i przepuszczalności materiału. Elementami wzmacniającymi ochronę pracownika także drelichowe, robocze spodnie, wzbogacone w szelki i przód chroniący jednocześnie koszule.Tej odzieży także zagwarantowano dobór wytrzymałej i bezpiecznej tkaniny. Oba z tych gatunków znacznie wcześniej pojawił się w krajach wielkiego przemysłu, aniżeli w naszym państwie.Tkanina flanela zwykle wykonywana jest w ten sam deseń szkockiej Kraty, odróżniające ubiór z tej tkaniny odróżniający go od innych przeznaczeń. Flanela stosowana jest jako materiał roboczej odzieży stosowana jest w wielu sektorach:budownictwie, rolnictwie, górnictwie czy też jako nieodłączny element, świadczących usługi na magazynach czy halach produkcyjnych.

Odzież z innych, nieprzewiewnych ubraniach z sztucznego włókna nie zdawał rezultatu, jeżeli weźmiemy pod uwagę komfort pracy szerokim rzeszom pracowników. Ponadto nie gwarantowało bezpieczeństwa oraz było znacznie droższe, a jak wiemy pracodawca stara się jak najbardziej eliminować koszty.Odzież z ej specyficznej tkaniny łatwo utrzymać w czystości, proces konserwacji nie jest trudny, co nie wymaga tak częstego wymieniania kompletu na nowy. Stosując odpowiednie, dość radykalne środki piorące pozwalają odzieży gwarantowane oczyszczenie z brudu czy smaru. Pracownicy bardzo często mają prawo do otrzymania nowej odzieży roboczej po dość krótkim okresie czasu, co również świadczy o popycie na tego typu odzież.