Transport materiałów budowlanych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Transport materiałów budowlanych

Przetransportowanie materiałów budowlanych, zwłaszcza wielkogabarytowych, wymagało zaangażowania stosownie ładownego pojazdu, posiadającego żuraw lub dźwig pneumatyczny, umożliwiający szybki i sprawny załadunek. Pojazd nie zawsze był dostępny, dlatego zazwyczaj potrzebowaliśmy pomocy zewnętrznych firm, zwłaszcza jeśli zamówionego towaru było szczególnie dużo.

Przewóz materiałów budowlanych pojazdem załadunkowym

sprawny transport hds - włocławekNajlepszym i najbardziej wygodnym sposobem przetransportowania ciężkich materiałów budowlanych jest zaangażowanie transportera HDS, czyli pojazdu posiadającego hydrauliczny dźwig samochodowy, służący do załadunku ładunków wielotonowych. Takie transportery używane są do przewozu kostki brukowej, surowych materiałów budowlanych oraz każdego ładunku, który nie może być załadowany na pojazd za pomocą wózków widłowych czy nawet ręcznie. W okolicy działało wiele firm które były polecane za sprawny transport HDS – Włocławek obsługiwało przeszło dziesięć takich firm, choć z racji ciągłego popytu na usługi, zazwyczaj kilka z nich posiadało już stałe zlecenia lub też rezerwację usług. Wynajęcie samochodu nie jest jednak szczególnie trudne, zwłaszcza jeśli miałby on być przeznaczony do wykonania tylko jednego kursu. Najczęściej zdarza się bowiem, iż samochody posiadające dźwigi hydrauliczne są wynajmowane do odbioru zamówienia z hurtowni lub marketu budowlanego, lub też do przewozu elementów infrastruktury, dlatego też zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem wolnego samochodu do wykonania takowego transportu w danym dniu. Wynajęcie pojazdu jest również bardzo tanie, zdecydowanie tańsze niż inwestycja we własne pojazdy, które mogłyby nie mieć wystarczająco dużo zadań by pracowały na koszty eksploatacji. Samochody HDS mogły być wykorzystane do transportu ładunku ważącego nawet do pięćdziesięciu ton jednorazowo, choć ich ładowność zależna była przede wszystkim od mocy ciągnika i możliwości dźwigu załadowczego.

Na ogół wykorzystywano pojazdy o ładowności trzydziestu ton ze stałą naczepą, które były dostępne do wynajęcia najczęściej. Wszelkie transporty i odbiór materiałów były potwierdzane przez kierowców, a wszelkie opóźnienia czy problemy, zarówno wynikające z sytuacji na drodze jak i mające miejsce podczas odbioru towaru z punktu początkowego były natychmiast zgłaszane do osoby wynajmującej pojazd. Pojazdy były również bardzo dobrze zabezpieczone przed możliwością uszkodzenia towaru, posiadając wysokie burty i naczepy umożliwiające zamocowanie ładunku pasami transportowymi.