Twardy materac na bóle kręgosłupa

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Twardy materac na bóle kręgosłupa

 

Mój ojciec bardzo ciężko pracuje, jako geodeta. Wbrew pozorom nie jest to zajęcie takie proste, często musi stać na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych, a częściej musi nadwyrężać swój kręgosłup dźwigając ciężkie przedmioty na przykład kamienie. Bóle kręgosłupa ojca są tak bardzo dokuczliwe, że płacze po nocach. Nie pomogły ani masaże ani zabiegi fizykalne w centrum rehabilitacji. Jakby nie patrzeć najlepiej by było, aby zrezygnował z tej pracy, ale wiadomo, iż to wcale nie jest takie proste, ponieważ ktoś musi pieniądze zarabiać. Postanowiłam, że dla jego dobra kupię mu materac.

Bardzo twardy materac dostępny w internecie

materac bardzo twardyJeśli chodzi o wybór materaca specjalnie przeznaczonego dla osób takich, jak mój tata czyli z dolegliwościami bólowymi, nie łatwo jest znaleźć coś odpowiedniego. Przede wszystkim nie ma dobrych materacy w popularnych sklepach meblowych. Tam wszystkie materace są na jedno kopyto. Mój ojciec z kolei potrzebował specjalnego materaca. Znajomy fizjoterapeuta zaproponował, abym zakupiła materac przez internet, jednak ja samodzielnie nie mogłam się zdecydować, który mam wybrać. Kolega powiedział, że najlepszym rozwiązaniem będzie materac bardzo twardy, który pod wpływem temperatury ciała automatycznie dostosowuje się do kształtu ciała i dzięki temu plecy w nocy odpoczywają i nie ma żadnych obciążeń. Nie zważając na cenę materaca, zamówiłam go. Trzy dni później znana firma kurierska zapukała do mych drzwi, więc materac już był na miejscu. Kiedy tata wrócił z pracy, czekał na niego już w domu. Powiedziałam, że kupiłam mu go dla jego dobra, ponieważ chcę aby poczuł ulgę po pracy. Był bardzo wdzięczny i wzruszony. Już tej nocy postanowił się przespać na twardym materacu. Co się okazało, że tata pierwszy raz od bardzo dawna przespał całą noc! Dolegliwości bólowe całkowicie mu ustąpiły. Nie wiem czy to jakaś magia, czy może faktycznie działanie materaca. Od tego momentu ojciec już nie wyobraża sobie spać na czymkolwiek innym. Materac zabiera ze sobą nawet na wakacje.

Jak widać, nie bez znaczenia jest materac na którym śpimy. Determinuje on pełny i zdrowy sen. W związku z tym, iż tata był zadowolony z twardego materaca, ja również postanowiłam sobie kupić podobny i muszę przyznać, że była to bardzo dobra inwestycja. Warto jest zapłacić za coś, co sprawia iż życie staje się bardziej komfortowe, a komfort podczas snu to priorytet. Zdrowie jest najważniejsze, nie warto więc na nim oszczędzać. Lepiej kupić dobry i droższy materac niż tanią podróbę.