Tynki maszynowe najlepsze na duże powierzchnie

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Tynki maszynowe najlepsze na duże powierzchnie

Tynkowanie ścian o niewielkiej powierzchni wykonuje się zazwyczaj ręcznie. Najpierw przygotowuje się specjalną masę tynkarską a potem nakłada się ją na ścianę przyrządem nazywanym pacą. Paca tynkarska to bardzo prosty przyrząd w postaci kawałka płaskiej powierzchni z uchwytem. Korzystanie z tego przyrządu jest bardzo obciążające dla rąk, dlatego tynkuje się nim najczęściej ściany w domach i mieszkaniach. Kiedy trzeba położyć tynk w dużej hali przemysłowej sięga się po zdecydowanie większe środki.

Specjalna maszyna do tynkowania

wysokojakościowe tynki maszynowe w łódzkimNa rynku specjalistycznych maszyn budowlanych jest wiele ofert dotyczących maszyn do tynkowania. Do kupienia są między innymi: agregaty, automatyczne maszyny tynkarskie czy mniejsze tynkownice pneumatyczne. Na duże powierzchnie stosuje się jednak agregaty do których podłącza się specjalną dyszę. Agregaty bardzo się różnią, a różnice te polegają przede wszystkim na wydajności. W każdym razie jest to urządzenie niezbędne do tego, żeby móc tynkować maszynowo na dużych powierzchniach. Kiedy trzeba położyć wysokojakościowe tynki maszynowe w łódzkim to najlepiej skorzystać z firmy, która posiada taki agregat i oferuje tego typu tynkowanie. Jeśli chodzi o koszt takich prac to na pewno będzie on mniejszy aniżeli koszt ręcznego tynkowania. Mówimy jednak o dużych powierzchniach, więc cena jednostkowa przekłada się bardzo mocno na cenę wykonania całego tynkowania. Firmy budowlane, które oferują tego typu usługi na pewno szybko odzyskują pieniądze zainwestowane w agregat tynkarski. Jest to kwestia dwóch do pięciu zleceń na tynkowanie większych powierzchni. Na dużej powierzchni przemysłowej do tynkowania są przecież tysiące metrów kwadratowych. A samo położenie tynku do jeszcze nie wszystko. W każdym razie tynki maszynowe kładzie się wszędzie tam, gdzie zleceniodawca nie oczekuje zupełnie gładkiej powierzchni na ścianie. Na koniec można jeszcze tynk oszlifować, ale w pomieszczeniach przemysłowych nie jest to raczej konieczne. Wiadomo przecież, że tynki przemysłowe nie mają struktury gładzi gipsowej, jaką możemy sobie zrobić w domach czy mieszkaniach.

Firmy budowlane oferują tynkowanie wielkopowierzchniowe, ale nie robi się tego ręcznie. Gładź kładzie się za pomocą specjalistycznej maszyny. Maszyna ta z dużym ciśnieniem wyrzuca masę tynkarską na ścianę. Do kładzenia tynku potrzebny jest agregat oraz całe jego oprzyrządowanie. Poza agregatem ważny jest też pistolet, którym nakładamy masę tynkarską bezpośrednio na tynkowaną powierzchnię. Ten sposób tynkowania sprawdza się w przemyśle.