Udałam się do polskojęzycznego prawnika

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Udałam się do polskojęzycznego prawnika

Razem z moją narzeczoną postanowiliśmy wyjechać do Niemiec, żeby trochę zarobić na nasz ślub i wesele. Szybko jednak przekonaliśmy się, że pracodawca który zdecydował się nas zatrudnić był nieuczciwy. Mimo wszystko było nam szkoda nagle i bez słowa zmieniać pracę, ponieważ oznaczałoby to stracimy pieniądze i nigdy już nie odzyskamy należnej nam zapłaty. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie jak po prostu zatrudnimy prawnika, który podpowie nam jakie działania powinniśmy teraz podjąć. Zależało nam na tym, aby znaleźć polskiego prawnika.

Dostaliśmy skuteczną pomoc od prawnika

polskojęzyczny prawnik w niemczechZatrudniając polskojęzycznego prawnika mieliśmy pewność, że będziemy w stanie dogadać się z nim i solidnie wytłumaczymy mu jakiej pomocy potrzebujemy i jak wygląda nasza sytuacja. Jesteśmy w tym kraju dopiero od niedawna, dlatego jeszcze zbyt dobrze nie mówimy po niemiecku. Na szczęście mieliśmy znajomą, która mieszkała tu już kilka lat i poleciła nam bardzo dobrego specjalistę. Był to polskojęzyczny prawnik w niemczech, który specjalizował się w prawie pracy i zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi w tym kraju. Wzięliśmy od znajomej numer telefonu do jego kancelarii i umówiliśmy się z nim na spotkanie. Jego kancelaria prawna znajdowała się blisko centrum miasta, w którym mieszkaliśmy i była czynna przez wszystkie siedem dni w tygodniu. W związku z tym nie mieliśmy problemu z tym, żeby udać się w dniu wolnym od naszej pracy. Prawnik miał bardzo szybkie terminy i przede wszystkim fachowo podchodził do klienta. Zajął się naszą sprawą bardzo rzetelnie i odpowiedzialnie. Poinformował nas jakie mamy możliwości, co powinniśmy zrobić, a także przygotował dla nas odpowiednie pisma w języku niemieckim. To było dla nas bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ na pewno nie poradzilibyśmy sobie z tym samodzielnie. Udzieliliśmy mu pełnych pełnomocnictw dlatego mógł on występować i wypowiadać się w naszym imieniu. Dla osób, które nie czują się pewnie w obcym kraju jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Już wkrótce naszą sprawę udało się całkowicie załatwić. Zaległe wynagrodzenie zostało nam w całości wypłacone, a niekorzystna dla nas umowa rozwiązana. Byliśmy z narzeczoną bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy, a przede wszystkim mieliśmy przekonanie, że udało się to zrobić tak szybko i sprawnie dzięki profesjonalnej pomocy mówiącego po polsku prawnika. Gdyby nie to, to nasz nieuczciwy pracodawca z pewnością dosyć długo by myślał, że można nas bezkarnie oszukiwać. My okazaliśmy się jednak mądrzejsi.