Upierając się na własnym projekcie domu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Upierając się na własnym projekcie domu

Już dawno temu wypatrzyliśmy pewną działkę na sprzedaż. Znajdowała się ona pod lasem we Wrocławiu w miejscu bardzo zacisznym. Byliśmy więc szczęśliwi, kiedy to udało się ją odkupić od właściciela, który miał ją na sprzedaż. Na działce postawiony był stary domek letniskowy z jednym pokojem, kuchnia i łazienką. Stanowił on jedyne schronienie na tym terenie. Z kolei ogród był bardzo duży i to się nam właśnie bardzo spodobało.

Projekt malutkiego domku we Wrocławiu

projekt domu wrocławZapragnęliśmy wraz z moim partnerem posiadać malutki domek z tym dużym ogrodem, ale musieliśmy najpierw pozbyć się tego starego domku letniskowego. Nie było to wszystko takie proste, bo trzeba było zamówić firmę, która by to zrobiła, a ponadto zainwestować w architekta. To właśnie architekt chciał nam narzucić budowę wielkiego domu, w którym znajdowałoby się kilka pokojów. Niestety ten dom według jego projektu był tak duży, że zająłby cały ogród. Powiedziałam, że chcę koniecznie o połowę mniejszy dom i koniec. Architekt bardzo się zdziwił i chciał mnie namówić na większą posiadłość. Byłam w tym wszystkim nieustępliwa podobnie, jak mój partner, który powiedział, że narysujemy mu nasz projekt domu Wrocław. I na tym stanęło. Pewnego wieczora zaczęliśmy pomału szkicować. Postanowiliśmy, że nasz projekt domu będzie skromny. Wystarczą nam tylko dwa pokoje, łazienka i malutka kuchnia. Na piętrze może znajdować się mała sypialnia i gabinecik z biblioteczką. Tyle nas obchodziło. Zależało nam na bardzo dużym ogrodzie, ponieważ od wielu lat kochamy ogrodnictwo i pragniemy się w tym wszystkim specjalizować. Architekt otrzymując od nas projekt domu udoskonalił go o pewne elementy i dobrał poszczególne możliwości techniczne, tak więc mieliśmy niemalże wszystko załatwione. Czasami warto jest postawić na swoim, nawet jeśli chodzi o projektowanie domu, w którym będzie się mieszkało do końca życia. Każdy dom powinien być projektowany na indywidualne zamówienie. Zadowolenie klienta jest w tym wszystkim najważniejsze przecież.

Nie żałuję, że zainwestowaliśmy w mały domeczek. Sam projekt to jedno, ale w realistycznym świecie nasz dom jest wspaniały. Pięknie teraz wygląda wśród dużego ogrodu, w którym rosną cudowne rośliny. Nie potrzeba nam wiele do szczęścia. Wystarczy nam dach nad głową, dostęp do bieżącej wody i prądu oraz przyroda. Cieszymy się, że kupiliśmy tę działkę, na której postawiliśmy taki dom, jaki nam się marzył od zawsze. Nie musimy posiadać dużego budynku, by móc być w pełni szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.