Urządzamy wielofunkcyjny salon

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Urządzamy wielofunkcyjny salon

Urządzając dom czy mieszkanie myślimy nie tylko o atrakcyjnym wyglądzie naszych wnętrz, ale także o ich funkcjonalności. Łazienka ma być zarówno ładna, jak i praktyczna, a wszystkie użyte w niej rozwiązania powinny w jak największym stopniu służyć naszej wygodzie i zaspokajać potrzeby. Stąd też decyzja o prysznicu w miejsce wanny lub odwrotnie, bądź połączenie jednego z drugim. Podobnie sprawa ma się w sypialni, kuchni i salonie. Urządzenie i wyposażenie naszego domu powinno odzwierciedlać styl życia i zaspokajać indywidualne potrzeby.

Salon w wielu odsłonach

narożna kanapa do salonuUrządzając salon, czyli pokój, w którym docelowo spędzać będziemy największą część dnia, warto zastanowić się, czego tak naprawdę w nim potrzebujemy. A potrzeby te bywają różne, dlatego też bardzo często salon nie jest tylko salonem. O ile posiadacze własnych domów najczęściej mają w swoich wnętrzach sypialnie, o tyle w niewielkich mieszkaniach niejednokrotnie brakuje tego pomieszczenia. Kuchnia, łazienka z toaletą, pokój/pokoje dzieci oraz salon, to typowy rozkład mieszkania. Niewielu może pozwolić sobie na osobną sypialnię. W takim wypadku pokój dzienny staje się w nocy miejscem wypoczynku dla rodziców. Niejednokrotnie pełni także rolę jadalni, gdy w małej kuchni nie ma wystarczająco dużo miejsca na stół mieszczący wszystkich lokatorów. Jak zatem urządzić salon, aby pełnił on wszystkie potrzebne nam funkcje? Podstawą każdego „dużego pokoju” jest wypoczynek. Różnorodność mebli wypoczynkowych oferowanych nam przez producentów jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie to, na czym mu zależy. Jeśli mowa o kilkuosobowej rodzinie, narożna kanapa do salonu będzie doskonałym rozwiązaniem. Z powodzeniem pomieści wszystkich domowników. Jeśli dobrze dopasujemy jej wielkość do wnętrza, obędzie się nawet bez kupowania dodatkowych foteli na miejsca siedzące. A co ze spaniem? Narożna kanapa do salonu może równie dobrze pełnić funkcję łóżka, jeśli kupimy model rozkładany. Obecnie rozkładane sofy oferują nieporównywalnie lepszy komfort spania, niż znane nam dobrze rozkładane „amerykanki”. Obicia jak i siedziska są wystarczająco miękkie, ale gdyby komfortu było mało, można wyposażyć się w materac nawierzchniowy, który wyrówna powierzchnię spania. Prócz wygodnego wypoczynku dobrze będzie wydzielić kącik jadalniany, gdzie ustawimy stół z krzesłami, dopasowany wielkością do wnętrza oraz naszych potrzeb.

Urządzając wielofunkcyjny salon trzeba pamiętać jeszcze o miejscu na przechowywanie. Jeśli pokój ten pełni także funkcję sypialni, z pewnością przyda się duża szafa, mieszcząca odzież i bieliznę. Najlepiej sprawdzi się szafa w zabudowie z przesuwnymi drzwiami, które nie zajmą dodatkowego miejsca. Salon, szczególnie w niewielkim mieszkaniu, jest wnętrzem spełniającym wiele funkcji i dlatego warto aby był miejscem praktycznym i użytecznym.