Urządzenia do profesjonalnego wydruku 3D

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Urządzenia do profesjonalnego wydruku 3D

Drukowanie 3D może być nie tylko świetną zabawą, ale pomysłem na biznes. Jest wiele profesjonalnych zastosowań tego typu druku, można tu wymienić między innymi tworzenie przedmiotów codziennego użytku, części medycznych, takich jak protezy, oraz innych elementów. Sprzedawcy tego typu drukarek, często reklamują ją mianem „zaawansowanej”, ale czym tak naprawdę powinna charakteryzować się drukarka 3D do profesjonalnego użytku?

Jak wybrać urządzenie do wydruku profesjonalnego?

najlepsze profesjonalne drukarki 3dJak rozpoznać prawdziwą drukarkę 3d którą można wykorzystać do czegoś więcej, niż zabawy? Pierwsza kwestia, po której możemy rozpoznać najlepsze profesjonalne drukarki 3d jest ich cena. Początkowo ceny drukarek 3D były zaporowe i znacznie przekraczały możliwości zakupowe typowego klienta indywidualnego. Obecnie jednak rynek zalał cały komplet modeli, które w większości reklamowane są jako profesjonalne drukarki 3D, nie mając jednak z nimi nic wspólnego. Także drukarki 3D do trzech tysięcy złotych określa się mianem budżetowych. Sprawdzą się one w użytku domowych, do tworzenia prostych konstrukcji, modeli samolotów czy statków i innych zastosowań służących rozrywce. Filamenty stosowane do drukarek 3D z tańszego segmentu są zaś rodzaju ABS, co sprawia, że wydruki z nich pochodzące nie będą nadawały się do niczego więcej niż zabawy. Jeżeli chodzi zaś o drukarki 3D, które nadadzą się do użytku profesjonalnego można je rozpoznać po cenie. Najtańsze drukarki tego typu kosztują kilka tysięcy złotych, ale cena najdroższych dochodzi aż do piętnastu tysięcy. Kolejnym tropem jest rodzaj filamentów do nich dostarczony. Jeżeli dostajemy w zestawie tanie materiały, które wydają z siebie nieprzyjemne zapachy podczas podgrzewania, to znaczy że jest to drukarka z tańszego segmentu. Przy zastosowaniu profesjonalnym wydruku 3D warto wybierać te urządzenia, które stosują technikę druku żywicznego, który jest bardziej elastyczny i może być wykorzystywany do czegoś więcej niż stanie na półce dla ozdoby. Kolejna rzecz to zwrócenie uwagi, czy dostaliśmy jakieś oprogramowanie do projektowania wydruku 3D, albo tez producent w instrukcji poleca stronę, z które można je ściągnąć.

Bez odpowiedniego oprogramowania, trudno stworzyć jakieś bardziej zaawansowane konstrukcje, a odpowiedni projekt to właściwie połowa sukcesu naszego wytworu. Należy pamiętać, że projektowanie tych najbardziej złożonych elementów, takich jak protezy kończyć, to praca dla kilku osób bez wiele godzin i trudno było wykonać projekt bez zaawansowanego oprogramowania.