W czym karmić piersią?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

W czym karmić piersią?

Karmiąc piersią może sprawić problem pod względem ubioru. Mimo, że dla wielu świeżo upieczonych mam, karmienie maleństwa jest przyjemnym uczuciem, to jednak ubiór potrafi pogorszyć tą czynność lub wręcz ją uniemożliwić. 

Ubrania do karmienia piersią

czarna sukienka kopertowaKarmiąc piersią nie musimy mieć koniecznie specjalnych ubrań, które z reguły są droższe od standardowych. Karmiąc piersią wystarczy mieć kilka ubrań, które umożliwią karmienie, jeśli będzie taka potrzeba. Biustonosz do karmienia to główny element dla karmiącej mamy, który lepiej mieć w swojej szafie. Poza tym wybierając ubrania zwracajmy uwagę na fason, który ułatwi karmienie i nie  będzie odsłaniał całego dekoldu. Specjalnie dedykowane do karmiena bluzki są wygodne, jednakże zwykłe bawełniane bluzki również ułatwią nam karmienie a przy tym się zanadto nie rozciągną. Zwykły top będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy wyglądać bardziej elegancko, idziemy na uroczystość rodzinną komunię, chrzciny lub inną okazję wybierzmy sukienkę z kopertowym dekoldem. Czarna sukienka kopertowa nie dość, że ułatwi karmienie, to jeszcze zamaskuje pociążowy brzuszek co sprawi, że będziemy czuć się bardziej pewne siebie. Innym najzwyklejszym ubraniem, które obecnie jest modne to koszula. Wystarczy rozpiąć kilka guzików i możńa karmić. Jeżeli czujesz dyskomfort, że dekold jest zbyt głęboki wystarczyć przełożyć pieluszkę przez ramię. Tak samo wygląda sprawa z karmieniem nocnym. Noca najlepiej sprawdzą się koszule nocne z rozpinanymi napami, dekodem kopertowym, lub rrozpinane na guziki. Osobiście polecam rozpinane na napy piżamy, gdyż są badzo wygodne i szybciej można je rozpiąć niż guziki. Lepiej unikać specjalnych zasłon i szali do osłony podczas karmienia. Karmienie piersią jest naturalne a ubrania pozwalają ukryć to co koniczne. Szale i chusty do okrycia powodują, że dziecko jest zakryte co na pewno nie jest dla niego komfortowe. Mam wrażenie, że ukrywanie jedzącego dziecko pod szalem lub chustą może wywołać większe zainteresowanie karmieniem niż gdy karmimy bez żadnych dodatkowych osłon. 

Karmiąc piersią nie potrzeba żadnych specjalnych ubrań, wystarczy kilka elementów garderoby, które ułatwią karmienie dzięki swojemu luźnemu fasonowi, guzikom, większemu dekoldowi lub kopertowym kroju. Ważne aby umiejętnie dobrać garderobę i wtedy karmienie będzie proste i bezproblemowe. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i przymiarkach w przymierzalni aby dobrać krój i sprawdzić, czy w danym ubraniu będziemy miały możliwość karmić bez problemu.