Wskazówki dotyczące wyboru wciągarki kotwicznej do łodzi

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wskazówki dotyczące wyboru wciągarki kotwicznej do łodzi

Doświadczeni marynarze znają wartość wciągarki kotwicznej. Właściciele łodzi mają swoje powody, aby zainstalować wyciągarkę. Może uratować plecy i zmniejszyć ryzyko wypadnięcia za burtę. Umożliwia wielokrotną zmianę pozycji łodzi podczas wyprawy wędkarskiej i pomaga w pośpiechu jest pod ręką. Wciągarka kotwiczna będzie cennym elementem wyposażenia tylko wtedy, gdy zostanie wybrana właściwa. Ważne aby dobrać do miejsca na łodzi, wagi kotwicy, długości liny kotwicznej i pojemności do wyciągnięcia, podniesienia i podciągnącia liny kotwicy. Zdolność kotwicy do trzymania będzie zależeć od konstrukcji i kształtu kotwicy, składu materiału dna morskiego i ciężaru łańcucha na kotwicy. Przed użyciem wyciągarki warto upewnić się czy kotwica jest odpowiednia dla długości łodzi.

Jakie są zalety wciągarki kotwicznej na pilota?

wyciągarka kotwicy z pilotem

W przypadku dużych łodzi przewożących ciężkie kotwice, których nie można wyciągnąć ręcznie, konieczna jest wciągarka kotwiczna. Kapitanowie mniejszych łodzi mogą samodzielnie podnieść kotwicę lub pozwolić aby cięższe podnoszenie wykonała wyciągarka kotwicy z pilotem. Jest wiele korzyści z używania wciągarki. Jest wygodna w czasie kiedy trzeba będzie podnieść kotwicę i w pośpiechu wyjść. Gdy warunki pogodowe mogą ulec szybkiej zmianie lub na horyzoncie pojawia się zbliżający się statek. To dwa główne powody dla których warto rzucić kotwicę i szybko odpłynąć. Istnieje również mniejsze ryzyko wypadnięcia za burtę lub zranienia się podczas rejsu łodzią, jeśli wciągarka wyciąga kotwicę. Znacznym ułatwieniem podczas ręcznego wyciągnania kotwicy jest unikanie zbyt częstego przesuwania łowisk. Dzięki wyciągarce przemieszczenie łodzi w nowe miejsce zajmuje mniej czasu i wysiłku. Wciągarka kotwiczna oznacza, że ​​nie trzeba siłować się z kotwicą. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie aby ustawić trasę i odzyskać kotwicę. Przy trzech różnych typach kabestanów kotwicznych i wielu rozmiarach wybór odpowiedniej kabestanu bywa skomplikowany. Warto znać rozmiar i wagę kotwicy wymaganą do bezpiecznego zakotwiczenia łodzi odpowiedniego do głębokości wody oraz odpowiedni rozmiar, długość liny i łańcucha wymagane do bezpiecznego zakotwiczenia łodzi. Pojemność studni kotwicznej do pomieszczenia wciągarki i przechowywania łańcucha kotwicy i liny kotwicznej. Wciągarka kotwiczna ma linę i łańcuch, które obracają się pionowo nad wciągarką znajdującą się w pozycji poziomej. Wyciagarka kotwiczna jest owinięta wokół koła łańcuchowego.

Ciężką pracę wyciągarki dopełnia Cygan, który wciąga linę i łańcuch kotwicy do i z wody. Jest zaprojektowany aby pasował do jednej lub więcej średnic żyłki i określonych rodzajów łańcucha. Wciągarka kotwiczna przechowuje również linkę kotwiczną w studni kotwicznej lub schowku. Wciągarka do kotwicy bębnowej zbiera całą linę i łańcuch na bębnie, co oznacza, że jest idealna dla statków, które nie mają studni kotwicznej lub schowka do przechowywania liny i łańcucha, dzięki czemu można ją zamontować w dowolnym miejscu, gdzie wciągarka ma bezpośredni ciąg liny nad rolką dziobową.