Wspaniały kominek do domu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wspaniały kominek do domu

Zmiany, wszędzie zachodziły zmiany. Stwierdziłam, że i u mnie przydałoby się ich kilka. A właściwie, czemu od razu nie postawić sobie… Kominka? Kto, oglądając seriale czy filmy, nie czuł się dobrze i od razu tak cieplej, widząc scenę z pięknym, wystrojonym, najczęściej bożonarodzeniowo, kominkiem? Ja czułam się właśnie tak i uznałam, że chcę się czuć w ten sposób zawsze, kiedy będę wchodzić do swojego własnego salonu. Pozostała tylko kwestia – jaki właściwie kominek kupić? Który jest najlepszy? 

Najlepszy kominek w całej stolicy

tradycyjne kominki kaflowe w WarszawieNie było to wcale takie błahe pytanie, jak mogłoby się zdawać. Kominków jest przecież wiele. Nie chodzi jedynie o rodzaje, ale także podrodzaje, wygląd ozdób, możliwość palenia w nich różnego rodzaju rzeczy, czy nawet to, ile ciepła są w stanie oddać. Ja sama stawiałam na tradycje. Mój cały dom był wystylizowany w taki sposób, by sprawiać wrażenie starszego, niż był w rzeczywistości, bo takie rzeczy mi się po prostu podobały. Nie mogę jednak narzekać w tym temacie jeśli chodzi o tradycyjne kominki kaflowe w Warszawie, bo ewentualnych ofert było sporo. Zdecydowałam się na kominek kaflowy, bo to on najbardziej kojarzył mi się właśnie z pewnego rodzaju tradycją, historycznością, idealnie pasującą do mojego wnętrza. Przegląd Internet dowiedziałam się jednak, że nawet te kominki mają swoją współczesną odmianę. Była całkiem ładna, jednak bardzo minimalistyczna i po prostu nie trafiająca z mój gust. Za to kominki kaflowe stylizowane na wersję tradycyjną? Wyglądały naprawdę świetnie. Od razu przywodziły na myśl jakąś komnatę na szlacheckim lub hrabskim dworze. I miła bardzo wpasowujące się do różnych wnętrz wymiary. Można było oczywiście wybrać naprawdę różne, ja jednak ceniłam sobie pewnego rodzaju kompaktowość urządzenia. Nie można też zapominać, że kominek to nie tylko kwestia wyglądu, ale i użytkowości – oczywiście, miał dawać ciepło, a to właśnie kominki kaflowe oddawały go najwięcej poprzez swoją budowę i kształt. Nie mogłam się doczekać, aż usiąde wygodnie na fotelu obok swojego kominka, zapalę dodatkowe świeczki, włączę lampki i wezmę do ręki książkę i ciepłe kakao. 

Taka wizja mnie była moim marzeniem i z niecierpliwością wyglądałam spełnienia mojego marzenia. Po wyborze kominka praca szła szybko, ale firma, która kominek montowała zachowała pełny profesjonalizm. Byli dobrzy, skuteczni i na tyle szybcy, żebym była zadowolona każdego dnia z postępów prac. Aż w końcu się stało – mój kominek był gotowy i przeszedł wszelkie moje wyobrażenia i oczekiwania. Był cudowny.