Wybór geodety przed budową mojego domu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wybór geodety przed budową mojego domu

 

Przed budową domu przez bardzo długi czas zastanawiałem się, który z geodetów będzie najlepszy. Postanowiłem, że zamówię specjalistę z Gdyni, który zna się naprawdę na swojej pracy i wykonuje wszystkie niezbędne pomiary. Poza tym robi także kilka dodatkowych, dzięki czemu usługa jest w pełni kompleksowa. Można powiedzieć, że po jego pracy pozostaje już tylko zacząć realizować projekt. Opowiem o tym, w jaki sposób wyglądała realizacja mojego zlecenia oraz jak długo trwała. Być może będzie to interesujące.

Praca geodety przy moim projekcie

geodeta z GdyniGeodeci są bardzo potrzebni, aby dom mógł powstać bez jakichkolwiek przeciwwskazań prawnych. Ten geodeta z Gdyni do realizacji mojego zamówienia podszedł bardzo szybko i sprawnie. Po zamówieniu najbliższym terminem okazał się być dzień jutrzejszy. Jednak nie zależało mi aż tak na czasie, dlatego zdecydowałem się poczekać dwa dni. Geodeta przyjechał z całym niezbędnym sprzętem. Wykonanie pomiarów za pomocą specjalistycznych narzędzi zajęło mu jakieś czterdzieści pięć minut czasu. To zupełnie niewiele, dlatego myślę, że się opłacało. Ten geodeta z Gdyni w ciągu pięciu dni wykonał wszystkie mapki, które są niezbędne do rozpoczęcia prac. Wykonał także pomiar geologiczny ziemi, przez co uzyskałem dodatkowe dane, które będą ważne w przyszłości. Pracę tego specjalisty oceniam na bardzo wysokim poziomie. Przyjechał później po to, aby wskazać ekipie, w których miejscach powinny znaleźć się fundamenty. Miesiąc po rozpoczęciu prac sprawdził, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z mapą. Tak właściwie tyle wystarczyło. Po uzyskaniu odbioru nie miałem już żadnych problemów z dokumentacją geodezyjną. Była ona sporządzona bardzo rzetelnie. Również na innych etapach odbioru sprawdzano mapki geodezyjne i nikt nie wykrył żadnej pomyłki. Gdybym jeszcze raz miał podjąć wybór, którego geodetę wybrać, nie zmieniłbym za bardzo swojej decyzji. Okazała się ona być jak najbardziej słuszna pod tym względem. Mogę polecić tego fachowca każdemu, kto buduje swój dom.

Geodeci z tego miasta bardzo dobrze pracują. Porównywałem ceny całej usługi, która była dość rozległa. Jednak w porównaniu z moimi znajomymi cena za wykonanie tych wszystkich badań nie była zbyt wysoka. Do tego miałem przewagę, ponieważ nie było problemu z ustaleniem dogodnego terminu. Muszę przyznać, że jest to warte polecenia. Pamiętaj, że podczas budowy domu rzetelne badania geodezyjne są niezbędne, aby uzyskać wszystkie stosowne odbiory. Zadbaj o to, by dokumentacja się zgadzała w stu procentach.