Wybór masła Shea

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wybór masła Shea

Spora część kobiet ma wrażliwą skórę, która błyskawicznie reaguje wysypką, czy reakcją alergiczną na sztuczne składniki kremów, czy balsamów. Konserwanty, barwniki, czy sztuczne zapachy, mogą negatywnie wpływać na stan skóry, dlatego najlepiej wybierać naturalne kosmetyki, które są wolne od parabenów, olejów mineralnych, czy alkoholu. Jeżeli chcemy nawilżyć i zregenerować suchą i zniszczoną skórę, to najlepiej sięgnąć po naturalne masła do ciała. 

Jak wygląda nierafinowane masło Shea

nierafinowane masło sheaJeszcze paręnaście lat temu, na rynku działało bardzo niewiele sklepów oferujących kosmetyki ekologiczne, które co prawda są droższe od zwykłych drogeryjnych produktów, ale są całkowicie naturalne. Z czasem klientki przekonały się na własnej skórze, że lepie kupić dobry i sprawdzony kosmetyk, niż tani i wątpliwej jakości z długą listą składników o chemicznych nazwach. Nierafinowane masło Shea jest jednym ze składników, które bardzo często pojawiają się w składach kremów nawilżających, regenerujących, czy przeciwzmarszczkowych. Nierafinowane masło różni się od rafinowanego przede wszystkim sposobem pozyskiwania. Pierwszy typ jest tłoczony na zimno z owoców Masłosza Parka, które jest uważane w Afryce za święte drzewo. Jego orzechy są bardzo oleiste, a pozyskane z nich masło ma konsystencję gęstej pasty, która jest bezwonna i ma delikatnie wyczuwalny orzechowo – drzewny smak. Nierafinowane masło ma kolor od żółtego po jasno beżowy odcień i jest twarde. Po podgrzaniu staje się olejem, który można w łatwy sposób nanosić na skórę. Masło Shea jest od wieków znane ze swoich dobroczynnych właściwości, dlatego też jest tak chętnie wykorzystywane w kosmetyce, medycynie, czy kuchni. Naturalne masło posiada właściwości kojące i przyśpieszające gojenie ran, oraz regenerujące suchą i zniszczoną skórę. Po nałożeniu na skórę, pozostawia lekki film, które wchłonie się całkowicie po dłuższej chwili. Jeżeli jest ono pozyskiwane w ekologiczny sposób i nie posiada żadnych sztucznych dodatków, to może być stosowane w pielęgnacji dzieci. 

Kupując nierafinowane masło w sklepie ekologicznym, będziemy mieli pewność co do jego jakości i pochodzenia, więc warto czasem zapłacić kilka złotych więcej, aby mieć gwarancję producenta. Ponieważ masło przyjmuje płynną konsystencję po lekkim podgrzaniu, to najlepiej przed aplikacją na skórę, rozetrzeć jego porcję w dłoniach. Masło Shea może być stosowane do skóry, ale także włosów, gdyż doskonale je zregeneruje i nawilży. Znajdzie zastosowanie w domowych kosmetykach, które będą bardzo skuteczne.