Wydajne instalacje fotowoltaiczne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wydajne instalacje fotowoltaiczne

Nie da się ukryć, że ceny energii elektrycznej z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej rosną. Nasze rachunki potrafią niestety bardzo negatywnie zaskakiwać. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że wcale nie jesteśmy zależni od korzystania z prądu dostarczanego nam przez elektrownie. Z powodzeniem możemy zainwestować w takie rozwiązania dzięki którym prąd będziemy wytwarzali na naszych dachach. Jak zapewne wielu się już domyśliło chodzi tutaj o instalacje fotowoltaiczne.

Nowoczesne panele fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaiczne łódzkiePozyskiwaniem energii elektrycznej ze Słońca ludzkość interesowała się od bardzo dawna. Jednak wiele trudności sprawiało to by można było taką energię pozyskiwać. Z biegiem lat zaczęto jednak pewne pomysły wdrażać w życie i z czasem je udoskonalano. Obecnie produkowanie energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych już w zasadzie nikogo bardzo nie dziwi. Jeśli chodzi o kwestię jaką są instalacje fotowoltaiczne Łódzkie jest jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy oferujące usługi związane z montażem takich instalacji. Wiele osób popełnia ten kardynalny błąd, że myli instalacje fotowoltaiczne z panelami solarnymi. W przypadku tych pierwszych chodzi o produkcję energii elektrycznej dzięki przetwarzaniu fotonów. Natomiast w drugim przypadku z promieni słonecznych pozyskuje się ciepło, które przekazywane jest za pośrednictwem glikolu do instalacji grzewczej. Panele solarne mogą więc skutecznie działać tylko latem. W czasie zimy nie możemy korzystać z tych rozwiązań. Natomiast instalacje fotowoltaiczne działają bez przerwy. Mogą one produkować prąd nawet w czasie gdy mamy do czynienia z zachmurzeniem. Jednak jak łatwo się domyślić wówczas moc takich paneli jest znacznie mniejsza. Koszty dotyczące stworzenia w naszym domu instalacji fotowoltaicznych mogą zostać nam częściowo zwrócone. Oferują nam to specjalne programy, w których możemy wziąć udział. Takie dofinansowanie z pewnością w dużym stopniu nam pomoże w pokrywaniu kosztów instalacji.

Co ciekawe, posiadając instalację fotowoltaiczną możemy również sprzedawać wyprodukowany przez nas prąd. W takim wypadku należy skontaktować się z dostawcą prądu i wyjaśnić, że mamy zamiar zainstalować w naszym domu instalację fotowoltaiczną. Zostanie u nas zamontowany specjalny licznik, który będzie mierzył nie tylko to ile energii z sieci pobraliśmy ale również to ile do niej wpuściliśmy. Dzięki takim rozwiązaniom koszty związane z zamontowaniem paneli fotowoltaicznych zwrócą się jeszcze szybciej.