Wygłuszanie podłóg na poddaszach

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wygłuszanie podłóg na poddaszach

Posiadanie własnego domu ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy preferują zalety mieszkania w blokach wielorodzinnych. Mieszkania są z pewnością mniej problematyczne, ponieważ większością napraw zajmuje się wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia, a kwestie ogrzewania, śmieci czy ścieków opłacane są w ramach czynszu. Nie dają one jednak tak dużej swobody, jak własny dom, ponieważ zawsze musimy stosować się do regulaminu domu wielorodzinnego, który ma na celu ograniczenie wpływu na innych mieszkańców.

Wykorzystanie wygłuszonych poddaszy

wygłuszenie podłogi poddaszaMieszkańcy domów jednorodzinnych szczycą się przede wszystkim tym, że mają zdecydowanie większą swobodę w życiu codziennym, niż w przypadku mieszkań zlokalizowanych w blokach. Ta zaleta dla wielu zwolenników mieszkania we własnym domu jest zdecydowanie bardziej cenna, niż wszystkie zalety wskazywane przez mieszkańców bloków. Jedną z największych zalet domów jest to, że zazwyczaj w ich skład wchodzi nie tylko garaż, ale też piwnica i poddasza, które stanowią dodatkowe przestrzenie, których tak bardzo brakuje w blokach. Szczególnie poddasza często wykorzystywane są jako miejsce realizacji swoich marzeń związanych z grą na instrumencie, czy urządzeniem pomieszczeń, o których zawsze się marzyło, jak domowa sala kinowa, czy pokój gier. Żeby jednak nie utrudniać życia innych domownikom dobrym pomysłem jest jednak wygłuszenie podłogi poddasza, dzięki czemu próby gry na gitarze, czy perkusji albo oglądanie meczu z kolegami nie będą zakłócały planu dnia innych mieszkańców. Właściciele domów mogą skorzystać w tym celu z mat wygłuszających lub pianek samoprzylepnych, które bez problemu znajdą w większości ogólnopolskich marketów budowlanych. W czasach Internetu nie ma też problemów z montażem, ponieważ w sieci znajdziemy mnóstwo filmików instruktażowych pokazujących, jak w prosty sposób można wygłuszyć podłogę w pomieszczeniu, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z pomocy fachowców ponieważ nie każdy właściciel domu musi być złotą rączką i zapalonym majsterkowiczem. 

Poddasze jest zazwyczaj pomieszczeniem, które jest zagospodarowywane jako ostatnie, dzięki czemu może spełnić funkcje, których zabrakło właścicielowi domu podczas wykańczania pozostałych pomieszczeń. Remont Poddasza jest często okazją, żeby sprawdzić swoje siły jako majsterkowicza dlatego są to często oazy najlepiej oddające charakter właściciela domu. Niezależnie od wykorzystania tej przestrzeni warto na początku zadbać o wygłuszenie podłogi, dzięki czemu poddasze będzie mogło zachować swoją niezależność względem reszty domu.