Wygoda otwierania drzwi z systemem jednego klucza

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wygoda otwierania drzwi z systemem jednego klucza

Każdego dnia musimy otwierać drzwi za pomocą klucza. Sytuacja ta nie zdarza się tylko raz, ponieważ na naszym kroku jest mnóstwo zamków. Mają je drzwi do mieszkania, wejściowe, skrzynka pocztowa, śmietnik czy piwnica. Czym więcej drzwi, tym więcej kluczy, które trzeba ze sobą nosić. Dzięki systemowi jednego klucza można tego uniknąć. Każde drzwi, z którymi mamy styczność będą mogły być wtedy otwarte za pomocą tego samego klucza, ponieważ to otwierane wkładki będą do niego dopasowane.

Zalety stosowania systemu jednego klucza 

system jednego kluczaBloki, domy jednorodzinne oraz niewielkie budynki biurowe mogą skorzystać z możliwości otwierania wszystkich drzwi za pomocą jednego klucza. Jest to wygodny system, który bardzo łatwo jest zamontować. Charakteryzuje się wytrzymałością wkładek, które mogą być stosowane zarówno w zamkach, kłódkach, jak i zamknięciach mebli. W ciągu dnia otwieramy na tyle dużo drzwi, że każdy musi nosić pęk co najmniej kilku kluczy, w których poszukiwanie właściwego zabiera czas. Możliwość otworzenia mieszkania, wejścia do domu czy poszczególnych pokoju w biurowcu za pomocą jednego, dopasowanego do budynku, klucza jest niezwykle komfortowe. Usprawnia komunikację wewnętrzną w budynku, a jednocześnie zwiększa poziom bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Na etapie projektowania budynku, system jednego klucza jest znacznie oszczędniejszy do wykonania i zamontowania, dlatego coraz większa ilość nowoczesnych budynków jest w niego wyposażona. Może on obsługiwać różne typy wkładek, na przykład dwustronne, cylindryczne, półwkładki, a także z gałką, z ryglem czy z zębatką oraz oczywiście kłódki. Na bezpieczeństwo systemu mają wpływ opatentowane profile na podstawie których wykonywane są klucze. Bez posiadania odpowiedniej karty bezpieczeństwa, dorobienie klucza jest niemożliwe, dlatego nie trzeba się obawiać, że wpadnie on w ręce nieupoważnionych osób. Założenie systemu jednego klucza wiąże się z wyborem odpowiednich komponentów, które wspólnie złożą się na wygodę otwierania i zamykania drzwi w dowolnym budynku.

Wszelkie systemy pozwalające na otwieranie kilku drzwi jednym kluczem są niezwykle wygodne oraz oszczędzają czas i pieniądze. Są to powody wpływające na popularność systemu jednego klucza lub Master Key, które są coraz częściej spotykane, zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych lub mieszkaniach. Możliwość wyboru dowolnego rodzaju wkładki oraz dopasowanego klucza sprawia, że jest to system, który można dostosować do własnych potrzeb.