Wyjątkowe tworzenie sufitu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wyjątkowe tworzenie sufitu

 

Remont remontowi nierówny. Jeśli ktoś robi remont i zmienia jedynie tapety czy maluje na nowo ściany, to zupełnie inna sytuacja, gdy wymienia także podłogi, meble, a nawet sufit. W tej drugiej byłam ja. Dostałam w spadku mieszkanie i to super, ale było całkowicie do remontu i to takiego generalnego, porządnego remontu. Chciałam w nim wymienić dosłownie wszystko, każdy element tego miejsca musiał w moim odczuciu zostać zastąpiony nowym. Potrzebowałam jednak materiałów i fachowców spełniających moje nie tak typowe wymagania. 

Niezwykle sufity z niestandardowym efektem

sufit napinany lustrzanyJeśli chodzi o podłogi czy ściany – to było do zrobienia, nie miałam aż takiej chęci tutaj na innowacje, chociaż nie obyło się bez paru westchnień czy kilku zaskoczonych min, ale to samo w sobie się nie liczyło. Tak naprawdę, kiedy w grę wchodził stan surowy mieszkania, najbardziej liczyła się dla mnie jedna rzecz, którą kiedyś podpatrzyłam na jednym filmie i bardzo chciałam mieć w swojej łazience – sufit napinany lustrzany barrisol mirror, który optycznie powiększałby łazienkę, ale i robił efekt – o rany – gdy się do niej wchodzi. Taki niezwykły sufit nie jest łatwy z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że określenie lustrzany odnosi się do efektu, który daje – odbicia, tafli, wyłapywania odbić promieni światła, dzięki czemu wydaje się, że to naprawdę jest szkło – ale tak naprawdę sam materiał nie ma zbyt wiele wspólnego z lustrem. To najczęściej albo jakaś tkanina lub tkaniny, albo ewentualnie PCV, które nałożone w odpowiedni sposób, mogą odbijać światło w taki sposób, że imitują odbicie lustra. A na tym odpowiednim sposobem także się trzeba znać i to właśnie punkt drugi – bo jeśli fachowiec nigdy wcześniej na tkaninę czy płytę PCV nie nakładał aluminium, by stworzyć idealny połysk i wrażenie odbicia, to nie chciałabym, by trenował właśnie na moim suficie. W końcu miało wyjść pięknie i dokładnie tak, jak w moich marzeniach. Liczyłam na jasną, o wiele większą optycznie łazienkę, której z przyjemnością inni będą robić zdjęcia. Taka doskonała łazienka na wrzucanie do Internetu i chwalenie się nią. To byłoby dopiero coś.

Remont i robota trwały, a ja w międzyczasie jeszcze więcej oglądałam sufitów lustrzanych i czytałam o nich, by mieć pewność swojej niestandardowej decyzji. Na zdjęciach wyglądały prześliczne i tylko jeszcze bardziej kusiły, zatem kiedy tylko weszłam pierwszy raz do swojej łazienki i zobaczyłam jej sufit na żywo… Oniemiałam. To był więcej niż doskonały wybór. To był najlepszy wybór, jakiego dokonałam w moim życiu.