Wykorzystanie farby kredowej

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wykorzystanie farby kredowej

Coraz więcej osób, aby oszczędzić decyduje się na wykonywanie wielu prac remontowych bądź naprawczych we własnym zakresie. To samo dotyczy odnawiania mebli, które po dłuższym czasie mogą wyglądać niezbyt estetycznie. Mimo to oddanie ich do odmalowania może być ogromnym kosztem. Warto jednak zastanowić się nad kredową farbą, dzięki której w szybki i prosty sposób odmalujemy każdy mebel, nie tylko drewniany. W związku z czym wiele osób poleca ten produkt, gdyż ma szeroki zakres zastosowań w naszych mieszkaniach oraz domach.

Intrygujące kredowe farby do mebli

chalk paint farba kredowaJeżeli myślimy o tym, aby samodzielnie odmalować meble w domu powinniśmy wiedzieć, iż przy normalnej farbie to zajęcie czasochłonne i niekiedy nie wychodzi nam to zbyt dobrze. Jednak rozwiązaniem może być chalk paint farba kredowa, która gładko rozprowadza się po meblu i nie sprawia trudności nawet początkującemu. Mimo to nie jest to jedyny atut tej farby. Od paru dekad wiele osób je wykorzystuje z uwagi na szybkoschnącą formułę. Po każdej warstwie wystarczają maksymalnie trzy godziny, aby była ona doskonale wysuszona. Z kolei po drugiej możemy zająć się woskowaniem, gdyż dwie warstwy kryją naprawdę znakomicie. Wosk utrwali efekt, dzięki czemu mebel będzie wyglądać elegancko. Nie zapominajmy jednak, iż z uwagi na formułę tej farby możemy wykorzystywać ją w ramach tworzenia dekoracji czy ciekawych efektów typu ombre. Co więcej, praca z nimi opiera się jedynie na odtłuszczeniu przed malowaniem, samym malowaniu, a na końcu woskowaniu. Nie musimy szlifować ani bejcować, ponieważ farba tego typu doskonale utrzymuje się na poprzedniej farbie. Oczywiście, w wypadku, gdy stary mebel ma odpryski lub widoczne zarysowania czynności te będą niezbędne. Kolejnym atutem, dla większości z nas, będzie szeroka gama kolorów. Przy tym każdy kolor możemy łączyć z innym, aby otrzymać unikatową barwę. W ten sposób nie musimy obawiać się, iż nasze meble nie będą miały koloru, który nam najbardziej odpowiada. Stworzymy go samodzielnie.

Chcąc samodzielnie odmalować meble czasami zapominamy ile to pracy. Jednak z farbą chalk paint będziemy w stanie wykonać naszą pracę w jeden dzień. Sama farba schnie znakomicie szybko, jest trwała oraz dwie warstwy dają idealne krycie. Możemy nią malować po metalu, gipsie, posadzce, a także klasycznie po drewnie. Wszędzie spisze się tak samo dobrze. Przy tym nie musimy wysilać się na szlifowanie ani bejcowanie, gdyż są one w większości wypadków zbędne. Nie zapomnijmy jednak odtłuścić powierzchni przed pracą.