Wymiana waluty w sieci

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wymiana waluty w sieci

Potrzeba wymiany walut towarzyszy ludzkości od bardzo dawna. Przybierała ona różne formy. Najbardziej żywy ciągle dla wielu Polaków jest obraz tzw. cinkciarza stojącego gdzieś w newralgicznych punktach, zachęcającego cichym głosem do wymiany. Ale to już czasu minione choć w niektórych częściach globu tak to jeszcze funkcjonuje. Obecnie wymiana walut odbywa się w bankach i na ich stronach internetowych, w kantorach tradycyjnych oraz w kantorach internetowych. Ta ostatnia firma jest alternatywą i dużą konkurencją dla dwóch pozostałych. W Polsce ich czas powstania należy darować na rok 2009.

Tania wymiana walut w internecie

kantor walutowy w internecieInternet to obecnie miejsce gdzie odbywa się większość mniejszych i większych transakcji kupna sprzedaży. Dotyczy to wszystkich produktów i artykułów. Z tych ogromnych możliwości korzysta również branża finansowa. Banki posiadają aplikacje internetowe aby ułatwić dostęp swoim klientom do usług. Mało jest osób bez aplikacji mobilnej do swojego banku. Kantor walutowy w internecie to obecnie najkorzystniejsza forma wymiany pieniędzy. Pierwsze kantory internetowe w Polsce pojawiły się w roku 2009 i zaczęły się prężnie rozwijać. W szczytowym okresie działało ich ponad 50 ale nie wszystkie wytrzymały na konkurencyjnym rynku. Obecnie działa ok. 30 kantorów z dwoma niekwestionowanymi liderami w branży. Kantor walutowy w internecie to najszybsza firma wymiany pieniędzy i najbardziej dostępna. Wystarczy nadmienić, że mamy do niego dostęp z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Wymiana poprzez internet daje możliwość dokonania natychmiastowej transakcji lub odsuniętej w czasie. Możemy sami ustalić kurs po jakim chcemy sprzedać lub kupić. Przez cały czas mamy dostęp do bieżących kursów walut, co pozwala na monitorowanie i „przyklepanie” transakcji w odpowiednim momencie. Kantory internetowe oprócz swojej naturalnej funkcjonalności coraz częściej oferują usług i zbliżone do tych z oferty banków. Można za ich pośrednictwem dokonywać przelewów i tworzyć konta, tzw. portfele, które zastępują konta bankowe. Cechą najważniejszą kantorów internetowych jest ekspresowe działanie i niskie koszty zamykające się między 0,2%-0,6% kiedy tradycyjny kantor oferuje usługę za ok.10% spread’u. Aby poznać szczegółowe zasady działania poszczególnych kantorów internetowych należy odwiedzić ich strony.

Kantory internetowe, które świadczą bezpieczne operacje finansowe muszą posiadać licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Jest to gwarancja, że nasze pieniądze nie przepadną i że wszystkie operacje są legalne. Rynek kantorów internetowych w Polsce po fali burzliwych wzrostów i upadków obecnie okrzepł. Pozostały na nim najwięksi gracze oraz mniejsze kantory, które są rozszerzeniem ich tradycyjnej działalności. Obserwując rozwój usług kantorów internetowych trzeba się spodziewać, że ich popularność wśród klientów będzie wzrastać.