Wystrój wnętrz art deco

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Wystrój wnętrz art deco

Każdy z nas inaczej widzi swój wymarzony dom. Dla jednych spełnieniem marzeń będzie ogromna willa z dużą ilością pomieszczeń, dla innych mały domek o przytulnym miłym wnętrzu, w którym będzie można spokojnie się zrelaksować. Kluczową rolę w urządzaniu każdego wnętrza mają meble. Na dzisiejszym rynku mamy niewyobrażalną różnorodność mebli pod względem stylów, kolorów i rozmiarów.

Tradycja i nowoczesność mebli

meble w stylu art decoOstatnio dużo słyszy się o meblach w stylu art deco. Przyjrzyjmy się więc temu stylowi o zobaczmy, co jest w nim takiego niezwykłego. Tworzone meble w stylu art deco były kiedyś wykonywane z najdroższych materiałów i drewna szlachetnego takiego jak mahoń,  jawor, orzech włoski, klon, heban. Ważną rolę odgrywało wykończenie tego typu mebli. Często sięgano po skóry krokodyla i lakierowano powierzchnie mebli. Trzeba tu zaznaczyć ze meble w stylu art deco nie są żadną nowścią, ponieważ były dostępne już w okresie powojennym, a teraz wracają do łask. Meble w tym stylu cechuje duża wytrzymałość i doskonała jakość wykonania oraz prostota. Są to meble, które mają być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wśród mebli w stylu art deco możemy znaleźć meble kuchenne, stoły, stoliki kawowe, szafy, komody, kredensy, fotele, krzesła, kanapy lub całe systemy meblowe. Tego typu meble doskonale łączą ze sobą klasykę, tradycję i nowoczesność. Będą one doskonałym dopełnieniem wystroju wnętrza. Spotykane meble w stylu art deco są wykańczane szkłem lub metalem. Sposoby wykończenia wnętrz, jakie pasują do tego typu mebli, to mozaiki z kamienia, marmur, parkiet drewniany, ściany z tapetami, folklorystyczne wzory. Możliwości jest bardzo dużo. Jeżeli ktoś chce wykończyć wnętrza w  typowym stylu art deco, warto by zorientował się o co dokładnie chodzi w tym sposobie aranżacji wnętrz. Meble w danym stylu tworzą unikalne wnętrze. Kiedyś były oznaką luksusu, bogactwa. Dzisiaj również możemy znaleźć takie, które będą w jakiś sposób świadczyły o naszym statusie materialnym, ale chyba najważniejsze jest, abyśmy czuli się w naszym domu swobodnie, wygodnie i przede wszystkim by jego wnętrze było w pełni funkcjonalne. Mamy przecież mieszkać w domu i z niego korzystać, a nie traktować go jak muzeum.

Zapewne jest wiele osób które uwielbiają meble w stylu art deco i z wielką pasją się nimi zajmują, odnawiając je lub sprzedając. Tego typu meble na pewno będą przez wiele lat ozdobą naszego domu, ponieważ cechuje je staranność i dokładność wykonania. Są to meble unikatowe, więc można ich szukać również w internecie, gdzie będzie ich zdecydowanie więcej niż w sklepach stacjonarnych.