Z czego powinno być poidło dla kur?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Z czego powinno być poidło dla kur?

Kury podobnie jak wiele innych zwierząt potrzebują do normalnego funkcjonowania odpowiednich ilości wody i to wody reprezentującej sobą wysoką jakość, czyli niezawierającej nigdy żadnych zanieczyszczeń ani drobnoustrojów. Te przecież mogłyby błyskawicznie doprowadzić do poważnych chorób i nawet wymierania osobników. Właściwe poidło dla kur jest więc absolutnie kluczowe, jeżeli zależy nam na ich bezpieczeństwie. Zastanówmy się jednak, jak mogą wyglądać elementy czegoś takiego, bo musimy zrozumieć, że każdy egzemplarz jest doskonale przygotowany i nawet zaprojektowany.

Co może znajdować się w poidle?

poidła dla kurStandardowo coś takiego powstaje przede wszystkim po to, żeby było uzupełnione czystą wodą, ale zewnętrzne powierzchnie poidła zawsze są tak przygotowane, że może być ono bez problemu uzupełnione również innymi substancjami, a konkretnie mówiąc cieczami. Jest ono pozbawione zbędnych otworów, gdyż szczelność ma tutaj kluczowe znaczenie. Wszystkie otwory widoczne w czymś takim mają naprawdę kluczowe znaczenie, bo są to między innymi otwory, przez które woda może swobodnie wydostawać się do podstawy, bo tylko i wyłącznie wtedy zwierzęta mogą z niej swobodnie korzystać i pobierać w praktycznie dowolnych ilościach (tak jest w większości przypadków). Poidła dla kur po zbiorniki o różnej pojemności, bo pod tym względem musimy je dopasowywać przede wszystkim do liczebności stada i dobowego spożycia konkretnej cieczy. Przecież chodzi nam o to, żeby ta ciecz nie zalegała tam zbyt długo. To mogłoby skutkować znaczącym pogorszeniem jakości. Nawet jeżeli nie do końca to rozumiemy, to dobrej jakości poidło ma pozytywny wpływ na mikroklimat w pomieszczeniu, w którym hodowane są zwierzęta. Jeżeli byłby to inny pojemnik, to problemy byłoby tu zdecydowanie większe. Tym bardziej że bez właściwego kształtu i ciężaru zwierzęta mogłyby po prostu tę wodę wylewać. To pogorszyłoby znacząco jakość ściółki i sprzyjało rozwojowi grzybów.

Żeby poidło było stabilne, wcale nie musi być metalowe (takie też są dostępne w przystępnych cenach). W przypadku tych, które powstają z tak zwanego plastiku, producenci starają się bowiem sprawić, żeby podstawa były naprawdę szeroka, bo właściwy kształt znacząco poprawia stabilność. Możemy się o tym samym przekonać, bo zakup takich poideł nie jest najmniejszym problemem bez względu na to, czy jesteśmy amatorami, czy też profesjonalnymi hodowcami tych zwierząt. Pośrednio to dzięki poidłom kury szybko rosną, a ich hodowla nie wiąże się już z dużymi kosztami.