Zaawansowany dron sportowy

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zaawansowany dron sportowy

Wyścigi dronów są niemal tak popularne jak wyścigi samochodów tuningowanych, i niejednokrotnie są do takowych porównywane. Trudno bowiem zobaczyć na takich zawodach drona całkowicie fabrycznego, bez żadnych ulepszonych elementów. Operatorzy często modyfikują swoje maszyny w bardzo ekstensywny sposób, aczkolwiek wspominają iż nie wszystkie drony nadają się do tuningu. Słabej jakości maszyny, wykonane w niestandardowy sposób nie mogą być ulepszane, gdyż odstają konstrukcyjnie od lepszych i nowszych dronów.

Najnowocześniejsze drony do wyścigów i zawodów

nowoczesne drony wyścigoweW innym przypadku, dron może mieć tak słabe osiągi iż żaden tuning nie pomoże w ich podwyższeniu. Do modyfikacji wybierane są więc najlepsze i najbardziej nowoczesne drony wyścigowe, które nie tylko zbudowane są z doskonałych podzespołów, ale również są bardzo podatne na modyfikacje. Wiele dronów sportowych ma segmentową konstrukcję, pozwalającą operatorom na wymianę dowolnych podzespołów, lub nawet całego układu napędowego, nawet jeśli operator nie jest zbyt doświadczonym tunerem i nie wykonywał jeszcze żadnej poważniejszej zmiany w budowie swojego drona. Najczęściej modyfikowane są drony napędzane silnikami elektrycznymi, gdyż ich modyfikacja jest najłatwiejsza, a wymiana silnika często nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Drony te mogą być łatwo przystosowane do zabierania na pokład większych baterii o proporcjonalnie większej pojemności lub też wysokim napięciu rozładowania, ogromnie podnoszącym prędkość silnika, jeśli baterie i silnik zostały dobrze przygotowane do znoszenia większego obciążenia podczas pracy. Mimo iż elektryczne drony są modyfikowane najczęściej, niejednokrotnie zdarza się iż najbardziej podatnymi na tuning maszynami okazują się zaawansowane drony ze spalinowym układem napędowym. Są to duże, ciężkie maszyny, rozwijające zawrotne prędkości, i niemal od początku projektowane są z myślą o modyfikacjach. Pozwalają więc na błyskawiczną wymianę niemal wszystkich części wewnętrznych, oraz wymianę obudowy bez użycia żadnych narzędzi.

Podzespoły które używane są do tuningu dronów należą do najtrwalszych, ale i najlepiej zaprojektowanych części w sprzedaży. Mają one podnosić osiągi drona w znaczny sposób, podobnie jak ma to miejsce w customowych częściach samochodowych, montowanych w pojazdach wyścigowych. Podzespoły te są wykonywane przez firmy które zaopatrują drużyny operatorów wyścigowych, i zwykle pasują do każdego nowoczesnego drona sportowego, utrzymanego we współczesnym standardzie konstrukcyjnym.