Zainteresujmy się ustawieniami Hellingerowskimi

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zainteresujmy się ustawieniami Hellingerowskimi

Samodoskonalenie jest bardzo ważnym elementem naszego rozwoju, który prowadzi do tego, że będzie nam się żyło lepiej. Nie zawsze jednak będziemy umieli sami poradzić sobie z różnymi ciężkimi przeżyciami, które mają wpływ na nasze obecne życie, a wywodzą się z domu rodzinnego. W wielu przypadkach nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy problem, z którym musimy sobie jakoś poradzić. Udział w ustawieniach rodzinnych będzie w stanie udzielić nam odpowiedzi na wiele różnych pytań dotyczących nas samych.

Gdzie szukać ustawień Hellingerowskich?

ustawienia hellingera warszawaDecydując się na tego rodzaju terapię grupową, warto wybrać terapeutę, który cieszy się wysoką skutecznością. W trakcie takich spotkań możemy dużo dowiedzieć się o sobie. Na początku będziemy musieli zarysować naszą sytuację, tak, aby inni uczestnicy spotkania byli świadomi naszych problemów oraz relacji rodzinnych. Następnie terapeuta nadaje uczestnikom role członków naszej rodziny oraz osób, które pojawiają się wokół nas i mają związek z naszym życiem rodzinnym. Ustawienie tych osób w przestrzeni sali terapeutycznej ma bardzo duże znaczenie. Dzięki temu dowiemy się, jak relacje z poszczególnymi członkami naszej rodziny wpływają na nasze życie, jaki jest ich stosunek do nas, oraz nasz stosunek do nich. To może być kluczowe dla budowania dalszych relacji oraz rozwiązywania różnego rodzaju problemów, których dostarcza nam codzienne życie w naszej rodzinie. Dzięki udziałowi w tego typu terapii możemy znacznie poprawić nasze funkcjonowanie. Terapeuta będzie zadawał nam różne pytania, jak i będzie je zadawał osobom, które będą odgrywały naszych bliskich. W trakcie takiej sesji może okazać się, że na jaw wyjdą fakty, o których staraliśmy się zapomnieć, a mają one duże znaczenie dla całego naszego życia. Warto o tym wiedzieć. Gdy interesują nas ustawienia Hellingera Warszawa może być miejscem, w którym znajdziemy odpowiedniego terapeutę. To bardzo ważne, aby sesję prowadziła osoba wykwalifikowana, która wie co robi oraz umie poprowadzić terapię zgodnie z jej podstawowymi założeniami.

Udział w takiej terapii grupowej może okazać się bardzo trudny, ze względu na to,że wywoła on w nas silne emocje. Ostatecznie jednak uda nam się poradzić z naszymi trudnymi przeżyciami oraz w znacznym stopniu poprawić poziom naszego życia w przyszłości. Udział w takiej sesji terapeutycznej jest dobrowolny i w każdej chwili możemy z niego zrezygnować, jednak warto kontynuować, nawet mimo różnego rodzaju przeciwności, które będą się pojawiać w trakcie sesji.