Zakup wyjątkowych serwisów obiadowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zakup wyjątkowych serwisów obiadowych

Zawsze marzyłam o tym, by posiadać u siebie w domu wyjątkowy, ekskluzywny serwis jednej ze znanych firm produkujących wysokiej jakości ręcznie robioną porcelanę. Marzenie to wzmogło się jeszcze po wizycie w muzeum porcelany będącym częścią znanej polskiej manufaktury porcelany, produkującej niezwykle piękne i wysokiej jakości wyroby cieszące się powodzeniem na całym świecie. Jednak ceny takiej porcelany, jaką mam na myśli przyprawiają o zawrót głowy, są to bowiem kwoty rzędy kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Obiadowy serwis dla dwunastu osób

eleganckie serwisy obiadoweTakie eleganckie serwisy obiadowe są raczej poza zasięgiem moich możliwości finansowych, nie tylko moich, ale każdego przeciętnego człowieka. Gdybym miała w domu serwis aż o tak wysokiej wartości, chyba bałabym się go używać. Ale marzenie marzeniem, cały czas marzyłam o takim cacku. Nie wierzyłam co prawda, że kiedykolwiek się spełni, a jednak udało się. To jest przykład tego, że warto marzyć i wiedzieć, czego się chce, bo nawet się nie obejrzymy, kiedy nasze marzenia niepostrzeżenie się spełniają. Zawsze lubiłam grzebać na różnych targach starociu w poszukiwaniu ładnej porcelany. Udało mi się tym sposobem upolować sporo pięknych cacek za bezcen. nauczyłam się już, że najlepiej jest grzebać w kartonach, do których zapewne nikt nie zajrzał, a nie skupiać się na pięknie wyeksponowanych przedmiotach, W tych kartonach bowiem można trafić na niespodziewaną okazją. I właśnie w taki sposób udało mi się upolować przepiękny markowy serwis z ręcznie robionej porcelany. Jest to kompletny serwis na dwanaście osób, w całkiem idealnym stanie, który udało mi się kupić za niezwykle małe pieniądze. Jego wartość daleko przewyższa cenę, którą za niego zapłaciłam. Do ostatniej chwili nie miałam pewności, czy sprzedawca nie zorientuje się, jaki skarb mi sprzedaje. Na szczęście nic nie zauważył i triumfalnie wróciłam do domu objuczona zestawem pięknych talerzy i innych elementów serwisu obiadowego. Byłam tak szczęśliwa, jak nigdy, niemal nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście.

Wysokiej jakości porcelana może osiągać nieniebotyczne ceny. Nic dziwnego, jest bowiem ręcznie robiona, nierzadko w jej produkcji stosowane są bardzo cenne barwniki, jak złoto czy kobalt. Ponadto ręczna produkcja jest o wiele bardziej czaso- i pracochłonna, poza tym wiele sztuk porcelany w procesie produkcji idzie na straty. Z tych wszystkich powodów bierze się wysoka cena ręcznie robionej porcelany. Jednak warto jest podarować sobie tę odrobinę luksusu, spożywanie posiłku na takim serwisie to czysta przyjemniość.