Zalety ćwiczeń mindfulness

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety ćwiczeń mindfulness

W dzisiejszych czasach tak wszystko szybko mija. Ludzie każdego ranka wstają do pracy, po pracy robią zakupy i właściwie jest już wieczór. Nie doceniamy piękna przyrody. Nie zwracamy uwagi na innych ludzi bo jesteśmy bardzo pochłonięci tym co się dzieje wokół nas. Warto czasami zastanowić się nad sensem wszystkiego co nas otacza i nadać swojemu życiu ster, aby nie błądzić w ciemności. Pomagają w tym mindfulness – ćwiczenia uważności. Polegają właśnie na praktykowaniu takich zachować aby zapamiętać najpiękniejsze chwile i na chwilę się zatrzymać.

Praktyka treningu uważności

mindfulness - ćwiczeniaOczywiście najpiękniejsze chwile to pojęcie względne, bo dla każdego z nas oznacza to co innego. Dla jednych wstanie z łóżka o piątej rano i oglądanie wschodu słońca. Dla innych Zachody słońca nad morzem czy nad oceanem. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że inspirują go ludzie. Ludzie siebie na wzajem nie do końca dostrzegają. Idea mindfulness – ćwiczenia uwolnij umysł jest trochę po to, aby jeden człowiek drugiego dostrzegł. Spędził z nim czas. Poszedł na długi spacer do lasu lub wypił spokojnie kawę na ganku nie wpatrując się w komórkę. Telefony komórkowe, laptopy czy telewizory bardzo zabierają nam czas. Nim się spostrzegniemy już mija godzina i następna a my uświadamiamy sobie, że tak naprawdę nic nie zrobiliśmy a już pół dnia zleciało. Mindfulness praktykowany podpowiada nam jak rozmawiać z drugim człowiekiem, jak naprawdę wysłuchać co ma do powiedzenia. Jak spostrzec jego osobiste problemy i jakie w ogóle ludzie mają problemy. Chodzi o to aby dostrzec nasze codzienne szczęście. Zauważmy, że słońce świeci i jest piękna pogoda. Spotkaliśmy dawną koleżankę i mogłyśmy wypić z nią kawę. Smak kawy, gdzie każda jest inna i wypita gorąca na balkonie to dar od życia. Idea ta propaguje do takiego stanu umysłu w którym ujrzymy piękno tego świata. Doświadczymy czegoś. Życie składa się z wielu podjętych decyzji, odrobiny szczęścia i różnych sytuacji. Warto rozmawiać i poznawać drugiego człowieka. Jak wiele jest nieporozumień i rozstań w dzisiejszych czasach poniekąd dlatego, że ludzie się tak naprawdę nie znają. Idea mindfulness proponuje nam rozwiązania jak dbać o siebie wzajemnie, jak być wrażliwym na swoje wzajemne potrzeby.

Jak wybrać partnera na całe życie to też jest pytanie, które nurtuje wielu z nas. Ale bez uważności i bez zwracania uwagi na bardzo drobne szczegóły nie będziemy w stanie stać się w pełni szczęśliwi. Idea ta uczy nas tego szczęścia. Jak z malutkich rzeczy wyrastały ogromne pokłady pozytywnych emocji i jak my jako ludzie możemy się z tego cieszyć.