Zalety obrzynarek jednostronnych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety obrzynarek jednostronnych

Maszyny i urządzenia stolarskie charakteryzują się ogromną wytrzymałością i precyzją pracy. W ten sposób dają gwarancję wydajnej produkcji elementów drewnianych, które będą używane w budownictwie lub do wykonywanie mebli czy paneli podłogowych. Charakterystyka obrzynarek jednostronnych sprawia, że są to urządzenia wyjątkowo potrzebne, ponieważ dostarczają stolarzom niezbędnego produktu.

Korzyści z używania obrzynarki jednostronnej

obrzynarka jednostronnaW produkcji elementów drewnianych najważniejszą rolę odgrywają deski. To z nich buduje się większość mebli a także używa ich do produkcji paneli podłogowych, okiennic czy altanek. Człowiek widuje deski na każdym kroku, ale mało kto wie w jaki sposób powstają. Co sprawia, że są tak równie i precyzyjnie przycięte? Obrzynarka jednostronna to urządzenie, które stoi za tym zadaniem i które wykonuje je z niebywałą dokładnością. A to dzięki pilarce tarczowej przymocowanej do głowicy, która z ogromną prędkością tnie deskę po jej długości. Aktualnie obrzynarki działają w taki sposób, że deska jest układana na urządzeniu a pilarka porusza się zaczepiona na szynie. Tnie fragment drewna z góry, a ten dzięki przytrzymaniu przez rolki dociskające, nie porusza się. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości krzywego przecięcia deski. Piła porusza się obustronnie, więc w momencie, kiedy przetnie deskę raz, wystarczy ją przekręcić a zostanie przecięta na tej samej szerokości. W ten sposób otrzymuje się produkt w pełni równolegle przycięty, który sprawdzi w dalszej produkcji przedmiotów wykonanych z drewna. Obsługa obrzynarki nie jest trudna, dzięki temu, że posiada prosty panel sterujący. Zawiera on kilka najpotrzebniejszych przycisków oraz pokrętło przyspieszające pracę piły. Jest to urządzenia na tyle wytrzymałe, że nie groźna mu ciągła praca przez wiele godzin. Poradzi sobie z każdą ilością drewna. Ułatwienie pracy personelowi tartaku czy zakładu obróbki drewna, to zwiększenie wydajności. Dzięki takim urządzeniom jak obrzynarka jednostronna, firma może pracować sprawniej, wykonać więcej zamówień i mieć bardziej wypoczętych pracowników.

Obróbka drewna wymaga wykwalifikowanego personelu i solidnych maszyn, które ułatwią im pracę. W ten sposób wycinanie elementów z tak twardego materiału będzie w pełni bezpieczne oraz precyzyjnie wykonane. Zastosowanie obrzynarek jednostronnych zapewnia wygodę i wydajność pracy oraz dokładnie przycięte deski, które są niezbędne do dalszej produkcji elementów wyposażenia domu czy też tych potrzebnych w budownictwie.