Zalety paneli ściennych 3D

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety paneli ściennych 3D

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się trójwymiarowe panele, które używane są do pokrycia ścian we wnętrzu mieszkania czy domu. Obecnie producenci na rynku oferują szeroki wybór paneli 3D wykonanych z różnych materiałów, o ciekawych kształtach, wzorze oraz kolorystyce. W zależności od wybranego stylu możemy bez problemu dopasować odpowiedni dla nas model.

Panele ścienne 3D wykonane z korka

korkowe trójwymiarowe panele ścienneWśród wielu dostępnych trójwymiarowych paneli wyróżniamy modele wykonane z takiego materiału jak gips, styropian, drewno. A także panele z płyt MDF, tworzyw sztucznych, poliuretanu oraz szkła. Jednak jeszcze jednym interesującym materiałem, z którego również tworzone są panele ścienne, jest korek. Jego największą zaletą jest naturalność i plastyczność, dzięki której można stworzyć niepowtarzalne kompozycje. Korkowe trójwymiarowe panele ścienne dostępne są także na rynku o różnym kształcie i w ciekawej kolorystyce. Dodatkowo świetnie wygłuszają pomieszczenie, dlatego również cieszą się dobrą opinią w wielu studiach nagraniowych, czy w salach konferencyjnych. Korek jest także dobrym izolatorem termicznym, ciepły i przyjemny w dotyku oraz doskonale amortyzuje uderzenia, co idealnie się sprawdzi oraz będzie przydatne dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Panele są bardzo lekkie, dlatego z łatwością poradzimy sobie z montażem, poprzez użycie kleju montażowego oraz nożyka w celu przycięcia materiału. Co ciekawe panele korkowe możemy zastosować również na suficie, dzięki czemu również stworzymy piękną dekorację. Jeżeli jednak wolimy skorzystać z pomocy ekipy montażowej, z pewnością na rynku nie brakuje firm, których pracownicy wykonają usługę w profesjonalny i szybki sposób. Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest fakt, że korek nie przyciąga kurzu, czego nie można stwierdzić o pozostałych materiałach zastosowanych na ścianie. Dlatego też panele korkowe są bardzo łatwe w codziennej pielęgnacji, ponieważ do jej stosowania wystarczy nam tylko mokra szmatka. Niezależnie jaki rodzaj paneli trójwymiarowych zagości na naszych ścianach, z pewnością wybrany przez nas materiał doda niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.

To, w jaki sposób ułożymy panele na ścianie, zależy tylko od naszej wyobraźni, ponieważ możemy je montować poziomo, pionowo i tworzyć przy tym indywidualne kompozycje. Zastosowanie korkowych paneli 3D w pomieszczeniach, z pewnością nada im przytulnego i ciepłego klimatu. Użycie materiału, jakim jest korek, pomaga także w dbaniu o środowisko naturalne, ponieważ jest to materiał w pełni odnawialny.